Haber

ABD: Gürcistan, Rusya ile uçuşları yeniden başlatırsa yaptırımları göze alabilir

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Vedant Patel, düzenlediği basın toplantısında, Gürcistan’ın Rusya ile doğrudan uçuşlara yeniden başlaması halinde ABD’nin Gürcü şirketlere yaptırım uygulayabileceğini söyledi.

patel, “Rusya ile Gürcistan arasında doğrudan uçuşlar yeniden başlarsa, ithalat ve ihracat kontrol önlemlerine tabi uçaklara hizmet veren Gürcistan’daki şirketlerin yaptırım riskiyle karşı karşıya kalabileceğinden elbette endişe duyacağız.”söz konusu.

Daha önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus havayolu şirketlerinin 15 Mayıs’tan itibaren Gürcistan’a uçmalarını engelleyen yasağı kaldıracak ve Gürcistan vatandaşlarına vizeyi serbestleştirecek kararnameye imza attı.

Rusya Ulaştırma Bakanlığı, Rus havayolu şirketlerinin Gürcistan’a uçuşları yeniden başlatmaya hazırlandığını ve Moskova’dan Tiflis’e haftada 7 direkt uçuş planlandığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu