Haber

ABD Kongresi’nden bir kaynak: Crocus City’deki terör saldırısı Ukrayna’ya yardımı etkileyebilir

Sputnik’e konuşan ABD Kongresi’nden bir kaynak, Moskova’daki Crocus City Hall konser salonuna düzenlenen terör saldırısının ABD Kongresi’nin Ukrayna için yeni finansman paketini onaylamasını etkileyip etkilemeyeceğinin henüz belli olmadığı, ancak Temsilciler Meclisi Başkanı Mike Johnson‘ın görevden alınması tehdidinin bu konuda önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

Kaynak, “Doğrusunu söylemek gerekirse, ne olacağını kestirmek zor. ABD Kongresi’nin Ukrayna için yeni finansman paketini onaylamasını etkileyip etkilemeyeceği henüz belli değil. Cumhuriyetçi Greene, Ukrayna’nın finansmanına ilişkin yasa tasarısının oylamaya sunulması halinde, Johnson’ın görevden alınması için harekete geçmekle tehdit etti” dedi.

Geçen hafta, ABD Temsilciler Meclisi üyesi Cumhuriyetçi Marjorie Taylor Greene, ‘Cumhuriyetçilerin öncelediği başlıkları göz ardı ederek geçici bütçeyi geçirdiği’ gerekçesiyle Temsilciler Meclisi Başkanı Mike Johnson’ın görevden alınması için önerge vermişti.

haber-bahcelievler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu