Haber

Adana’da HDP’liler ile polis arasında gerginlik

ADANA’da, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye ve Irak’ın kuzeyine yönelik düzenlediği ‘Pençe-Kılıç Hava Harekatı’nı protesto etmek isteyen HDP’liler ile polis ortasında gerginlik çıktı. Polis, bina içinde basın açıklaması yapmalarını isteyerek, kümeye müdahalede bulundu.

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi’nde, 13 Kasım’da, 6 kişinin hayatını kaybettiği ve 81 kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısının ardından TSK, Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki PKK/KCK/ YPG ve öbür terörist unsurlara yönelik ‘Pençe-Kılıç Hava Harekatı’ düzenledi. HDP’liler, harekatı protesto için Çukurova İlçe Başkanlığı bahçesinde toplandı. Etrafta güvenlik tedbiri alan polis takımları de gruba bina içinde basın açıklaması yapmaları gerektiğini bildirdi. Binaya girmeyen kümeye, çevik kuvvet takımı müdahale etti. Polise direnenlerden bazıları, plastik sandalye ve şeker kaplarını gruplara fırlattı. Cop ve kalkan kullanan takımlar, hareketçilerin binaya girmesini sağladı.Öte yandan arbede sırasında gözlük ve ayakkabılarının kaybolduğunu öne süren bazı bireyler, polislerle tartıştı. Bir müddet gruplarla tartışmaya devam eden hareketçilerin daha sonra kümeler halinde dışarı çıkmalarına müsaade verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu