Ekonomi

Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde buğday hasadı başladı

Türkiye’nin buğday deposu Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde 160 bin dekarda buğday hasadı başladı. Yağışların bol olması nedeniyle buğday rekoltesinin arttığını ifade eden üreticiler, önemli bir fayda beklediklerini ifade etti.

Türkiye’nin buğday deposu Adana’da hasat devam ediyor. Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde çiftçiler 160 bin dekarlık alanda tarlalarında sarı altını toplamaya başladı. Biçerdöver ve traktörlerle tarlaya giren çiftçilerin yaklaşık 20 gün boyunca hasat sürecini sürdüreceği belirtildi.

Çiftçilerden Hacı Mehmet Öztürk, “Tufanbeyli’de hem hayvancılık hem de çiftçilik yapıyorum. 1 yılın mahsulünü almaya başladık. 50 dönüm tarlamız var. Allah’a şükür iyiliğimizin karşılığını alıyoruz. çalış” dedi.

Yağışın hasada olumlu etkilerinden bahseden Musa Öztürk, “Şu anda burada buğday hasadımız var, bu arazi yaklaşık 25 dönüm. Buğday hasadı başlayalı 2 gün oldu ve yaklaşık 20 gün sürüyor. Yağışlar rekolteye etkisi büyük oldu.Bu sene normal bir hasadımız var, bu seneden memnunuz.” dedi. -ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu