Haber

AK Parti Ataşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Naim Yağcı oldu

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlere odaklanmış durumda, partilerin adayları tek tek açıklanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Murat Kurum’u aday gösteren AK Parti’nin Ataşehir Belediye Başkanı adayı Mustafa Naim Yağcı oldu.

MUSTAFA NAİM YAĞCI KİMDİR?

3 Kasım 1975’te Rize’nin Çayeli ilçesine bağlı Aşıklar Köyü’nde doğan Mustafa Naim Yağcı, hayatına köyünde başladı, ilkokulu tamamladı ve 1987-1989 yılları arasında Rize/Akarsu Köyü Kur’an Kursu’nda ezber eğitimi aldı. Orta öğrenimini Çayeli İmam Hatip Okulu’nda tamamlayan Yağcı, lise eğitimini Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nde aldı. Lise eğitimini 1995 yılında tamamlayan ve Kadıköy İmam Hatip Lisesi’nden mezun olan Yağcı, daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam ederek 2000 yılında mezun oldu.

SİYASİ VE STK HAYATI

Siyasi kariyerini 2013-2018 yılları arasında AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı olarak sürdüren Yağcı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde meclis üyeliğine seçilerek AK Parti Küme Başkan Yardımcısı ve Hukuk Komisyonu Üyesi olarak görev yapıyor. Ataşehir Belediye Meclisi. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Hukuk Komisyonu üyesidir.

Yağcı ayrıca sosyal sorumluluk projelerine ve dernek faaliyetlerine de aktif olarak katılmaktadır. Mezun olduğu Kadıköy İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nde başkan yardımcılığı yaptı, çeşitli vakıf ve derneklerde yönetim kurulu üyeliği yaptı.

Ayrıca 1997 yılında kurduğu aile şirketiyle inşaat malzemeleri sektöründe de faaliyet gösteren Yağcı, evli ve iki çocuk babasıdır. Halen KAİM Vakfı ve RİDEVA Vakfı kurucu mütevelli heyeti ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmakta, Ataşehir Mimar Sinan Cami Derneği başkanlığını yürütmektedir. 31 Mart 2024 Yerel Seçimlerinde AK Parti tarafından Ataşehir İlçesi’nden aday gösterildi.

iskenderunajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu