Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir’den seçim tarihi açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, seçim tarihi ile ilgili olarak, “Biz bu konunun haziran ayına ertelenmemesini istiyoruz. Haziran gelmeden bayramdan sonra seçime gidelim, sandık milletimizin, milletimizin iradesinin önüne çıkacaktır. milletimiz tecelli edecektir.” dedim.

Kandemir, A Haber’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Seçimlerin ne zaman yapılacağı sorusuna Kandemir, seçim tarihinin kesin olduğunu ancak birkaç nedenden dolayı güncellemek gerektiğini düşündüklerini söyledi.

Türkiye’de demokratik standartlara uygun olarak seçimlere katılım ve sandığa en üst düzeyde erişimin temel ilişkiler olduğunu belirten Kandemir, yaz aylarında okulların tatil edildiğini, insanların Anadolu’ya gittiğini ve tatile çıktığını hatırlattı.

Bu kapsamda seçim tarihinin Haziran ayına kadar halkın iradesini tam olarak sandığa yansıtacak şekilde güncellenmesinin makul olduğuna inandıklarını belirten Kandemir, bu konuda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yetkisinin olduğuna dikkat çekti. ve isterse kullanabilir.

Kandemir, geçen yıl 6 Nisan’da millet iradesini sandığa yansıtmak saikiyle Seçim Kanunu’nda bazı değişikliklere gidildiğini hatırlatarak, muhalefet partilerinin bundan sonra bir seçim tarihine “razı olmayacaklarını” ifade ettiklerini hatırlattı. Bu yıl 6 Nisan.

“Değerlendirmeler başkanlara iletilecek”

Milletin gönül rahatlığıyla sandığa çıkıp hangi partiye, hangi adaya aday olursa olsun oy vermesini istediklerini ifade eden Kandemir, “Biz seçimlere katılmakla övünen bir ülkeyiz.

Kandemir, seçim tarihi güncellemesini bu açıdan baktıklarında mantıklı bulduklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Burada tartışılan tarihler var. Bu tarihlerden biri değerlendirilebilir ki, Cumhurbaşkanımız karar aldıktan 60 gün sonra seçim yapılacak. Yani bu tarihlerin tamamı parti içinde görüşülüyor ve biz de Halk Partisi olarak değerlendirmelerimizi yapıyoruz. İttifak.Karşılıklı heyetler değerlendirmelerini yaptıktan sonra bu değerlendirmeler genel başkanlara iletilecek.Ancak biz bu konunun haziran ayına kadar ertelenmesin istiyoruz bayramdan sonra inşallah seçime sandık başına gideriz sandık milletimizin önüne çıkacak ve milletimizin iradesi tecelli edecektir.”

pirazizajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu