Haber

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hayrettin Karaca Parkı’ndaki restoranların işletilmesini eleştirdi

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Emre Aydın, Hayrettin Karaca Parkı’ndaki restoranların işletilmesiyle ilgili belediye yönetimini eleştirdi.

Aydın, yaptığı yazılı açıklamada, Tepebaşı Belediyesi’nin Hayrettin Karaca Parkı’ndaki restoran işletmelerini 18 Haziran 2019’da ihale yoluyla 3 yıllığına kiraladığını hatırlattı.

Geçen yıl sürenin dolduğunu ancak yeni ihale yapılmadığını ve kullanımın devam ettiğini belirten Aydın, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı kamu zararına ve adaletsizliğe yol açmakla eleştirerek, şunları söyledi:

“Devlet malını kimse başkasına hibe edemez, konu ile ilgili kanun ve yönetmelikler açıktır. Bu düzenlemelerden dolayı belediyelere ait taşınmazların kiraya verilmesi, 5444 sayılı Devlet İhale Kanunu’ndaki ihale usullerine benzetilmektedir. Belediyenin kiralama süresi dolan taşınmazların ihalesiz kira sözleşmelerinin yenilenmesi veya uzatılması mümkün.Yargıtay 6. Hukuk Dairesi kararında, “Sözleşmede hüküm bulunmadığından kira süresinin uzatılmasına ilişkin olarak ise 2886 sayılı Kanun’un 75. maddesi gereğince kiracı bu tarih itibariyle haksız işgalci konumundadır. Buna göre Tepebaşı Belediyesi Devlet İhale Kanunu’na karşı çıkmaktadır. Konunun takipçisi olacağız ve Sayıştay yetkililerini davet edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu