Haber

AK Parti’den 31 Mart açıklaması: Aday listeleri hazır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Lideri Ali İhsan Yavuz katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtladı.

Yavuz’un konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Çok dinamik bir süreçten geçiyoruz. Seçim için geri sayım resmen başladı. Herkesin çok yavaş bir tempoda çalıştığı bir süreç. Anketlerle başlayan, trendlere göre kararların alındığı bir süreçten geçtik. Tüm aday tanıtımları yarın akşama kadar yapılacak.

Aday listeleri hazır. Bir süredir büyükşehirlerde aday tanıtımları yapılıyor. Meclis üyesi çalışmaları da yerelde yürütülüyor. AK Parti çok titiz bir çalışma yapıyor. Element bazlı çalışma var. Sürecin nasıl işleyeceği, adayların hangi kriterlere göre belirleneceği gibi konularda çok net kararlar alıyoruz. Düşündüğümüz gibi geceden sabaha kadar çalışmıyoruz. Bir karar vermişsek çaba vardır. Karardan geri dönmek kolay değil.

MHP ile 13 toplantı yaparak süreci yürüttük. Toplantılar unsurlara bölündü. Meclis üyesini nasıl belirleyeceğimizi de konuştuk. Nerede ittifak yapacaksak 2019’da da o temelde hareket edeceğiz. MHP’nin aldığı oylar da, aldığımız oylar da ortada. İyi personel yaratacağız. Kesinlikle yer konusunda aynı fikirdeyiz. AK Parti ve MHP’nin birliğini önemsiyorum. Çok verimli çalışmalara imza attığımızı düşünüyorum.

BBP ile de benzer bir işbirliğimiz vardı. BBP ile 7. toplantımızı gerçekleştirdik. BBP, büyükşehirlerde AK Parti’ye destek vereceğini duyurdu. Hiçbir şeyin ters gittiğini düşünmüyorum.

HÜDA PAR ile 6 toplantı yaptık. Gerektiğinde bir toplantı daha yaptık. Çok net bir çerçeve elde edemedik. Kendi adaylarını belirlediğini biliyorum.

YENİDEN REFAH PARTİSİ İLE İTTİFAK ÇALIŞMASI

Yeniden Refah Partisi ile 4 toplantı yaptık. Sayın Nurettin Taş ve öğretmen Doğan Ayda ile oturduk. Her şeyi bu masada konuşmaya karar verdik. Bakış açıları farklı olabilir. Konuşmak çok değerli. Karşı grup konuşuyor mu?

Orada söylenenlerin yurt dışına yayılmasını doğru bulmuyoruz. Profesör Doğan birkaç açıklama yaptı. Aradım, öyle bir şey söylemedim, dedim. Ne söylediğimi biliyorum. Her bilgiyi açıklamak zorunda değiliz. Bir şeyi açıklıyorsak, onu doğru bir şekilde açıklamış oluyoruz. Sorun yok.

1 Şubat’ta oturduk. 5 Şubat’a kadar karşılıklı tekliflerde bulunduk. Bazı belediyelerde teklifler yaptılar. Sadece meclis üyesine sınırlı teklifler yapmadık. Tekrar oturup oturmayacağımıza dair bir cevabım yok.

Masada Sakarya’nın adının geçtiğini hatırlamıyorum. Her şeyi not alıyorum. Karşılıklı görüşmeler yaptık. Başlangıçta konuştuğumuz şeyler var. AK Parti’nin durumunu ortaya koymaya çalıştım.

DEM PARTİ İSTANBUL ADAYINI SEÇECEK Mİ?

Biz kendi alanımızda çalışırken onlara zaman ayıramıyoruz. İstanbullu hemşehrilerimizle iyi geçinebilecek, fetret dönemini projeleriyle telafi edebilecek liderimiz Murat Kurum’un bayrağı devralacağı günü bekliyoruz. Değersiz hiçbir şey yoktur. Biz üzerimize düşeni yapmak için buradayız. Millet İttifakı gibi bir birliğimiz var. Milletimiz bize güveniyor. Milletimiz de ders almamızı istiyordu. Milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızı çok seviyor. Murat, Kurum’un İstanbul’a neler katacağını biliyor. İstanbul’u Murat Kurum’la alacağız.

cavdirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu