Ekonomi

Alcon, Hindistan’da gelişmiş Clareon GİL’leri tanıttı

BENGALURU – Göz bakımında küresel bir lider olan Alcon, Clareon göz içi lens (GİL) ailesinin Hindistan’da piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yirmi yılı aşkın inovasyonu temsil eden Clareon GİL’ler, katarakt ameliyatından sonra hastalara kalıcı görüş netliği sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Lensler, Alcon’un önde gelen rakip GİL’lere kıyasla en düşük bulanıklık ve yüzey altı nanoglistenleme seviyelerine sahip olduğunu iddia ettiği, parlama yapmayan bir malzemeden üretilmiştir.

Clareon portföyü, her ikisi de hastaların görüşünü iyileştirmeyi amaçlayan gelişmiş teknolojiler kullanan Clareon PanOptix ve Clareon Vivity’yi içerir. Clareon PanOptix, dünya çapında 2,2 milyondan fazla kez implante edilmiş ve %99,2 hasta memnuniyeti oranına sahip trifokal bir GİL’dir.

Çeşitli mesafelerde net görüş sağlamak üzere tasarlanmıştır ve hastalara potansiyel olarak gözlük bağımsızlığı sunar. Clareon Vivity ise düşük oranda görme bozukluğu sunmak için wavefront şekillendirici X-WAVE teknolojisini kullanıyor ve presbiyopisi olan hastalar için monofokal benzeri kesinlik sağlamayı amaçlıyor.

Alcon’a göre Clareon GİL’ler, hassas ve kontrollü implantasyona olanak tanıyan Monarch IV Dağıtım Sistemi kullanılarak yerleştiriliyor. Şirket, Clareon GİL’lerin Alcon’un önde gelen GİL’leriyle tasarım özelliklerini paylaştığını ve bunların cerrahların beklediği keskin görüş ve azaltılmış kamaşma gibi sonuçları sağlamaya yardımcı olmayı amaçladığını vurguluyor.

Yaşlanan küresel nüfus ve uzayan yaşam beklentileri nedeniyle katarakt ameliyatlarının sayısının önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde artması beklendiğinden, Clareon GİL’lerin Hindistan’da piyasaya sürülmesi tam zamanında gerçekleşmiştir. Dünya genelinde yılda 28 milyondan fazla katarakt ameliyatı gerçekleştiriliyor ve bu sayının yılda %3-4 oranında artarak 2045 yılına kadar 60 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor.

Clareon IOL’leri ilk benimseyenlerden biri olan Dr. Shail Vasavada, yeni malzeme ve dağıtım sistemini netliği ve tutarlı refraktif sonuçları nedeniyle övdü ve yüksek hasta memnuniyeti oranına olan güvenini ifade etti.

Alcon’un göz bakımında inovasyona olan bağlılığı, 30 yayınlanmış çalışma da dahil olmak üzere kapsamlı araştırmalara dayanan Clareon IOL’lerin Hindistan’da piyasaya sürülmesiyle vurgulanmıştır. Bununla birlikte, her tıbbi cihazda olduğu gibi, riskler ve faydalar hem cerrahlar hem de hastalar tarafından dikkatle değerlendirilmelidir.

Bu haber Alcon’un basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

silifke-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu