Teknoloji

Artık “Aradığım Şarkıyı Bulamıyorum.” Diye Bir Şey Yok: YouTube Music’te Mırıldanarak Bile Şarkıları Arayabileceksiniz

En popüler müzik platformlarından biri olan YouTube Music, Spotify gibi rakiplerinin önüne geçmek için yeni özellikleri kullanıcılarıyla buluşturuyor. Platform, şimdi de çok beklenen bir yenilik getirdiğini duyurdu.

Yeni güncelleme, artık şarkıların mırıldanarak bile bulunmasını sağlıyor. Kullanıcı, isterse şarkıyı oynatıp isterse sözlerini kendi söyleyip isterse de mırıldanarak şarkının ne olduğunu bulabilecek. Yeni özellik, şimdilik sadece Android kullanıcılarına gelmeye başladı.

İster mırıldanarak ister şarkı söyleyerek aramak mümkün olacak

*9to5Google tarafından alınan ekran görüntüleri.

Kullanıcılar, uygulamanın sağ üst tarafında bulunan arama işaretine bastıklarında mikrofonun yanına eklenen yepyeni bir ses işareti görecekler. Buna bastıklarında ise açılan ekrandan şarkı oynatarak, söyleyerek veya mırıldanarak arama yapabilecekler.

Aslında bu özellik, mart ayından YouTube Music’te test ediliyordu. Ancak şirket, bugünden itibaren geniş çapta sunmaya başladı. Herkese gelmesinin biraz zaman alabileceğini belirtelim. Ayrıca iOS için ne zaman çıkacağı bilinmiyor.

habergumushacikoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu