Haber

Batı Balkan Ülkelerinde Şiddetli Yağmur ve Fırtına: 5 Kişi Hayatını Kaybetti

Hırvatistan, Slovenya, Bosna Hersek ve Sırbistan’da şiddetli yağış ve fırtınalar nedeniyle 5 kişi hayatını kaybetti.

Batı Balkan ülkelerinde son günlerde yaşanan sıcak hava dalgasının ardından bugün etkisini gösteren şiddetli yağmur ve fırtına nedeniyle havalimanları ulaşıma kapatıldı, elektrik kesintileri yaşandı, maddi hasar meydana geldi.

Hırvatistan’da ağacın devrilmesi sonucu 3 kişi hayatını kaybetti.

Sivil Koruma Birliği’nden yapılan açıklamada, başkent Zagreb’de çok sayıda araçta maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Açıklamada, vatandaşlar Slovenya üzerinde yaklaşan yeni fırtınalara karşı uyarıldı.

Slovenya’da fırtına nedeniyle Bled kentinde 1 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Yerel basında yer alan haberlere göre, ülke genelinde çok sayıda ağaç devrildi ve trafik aksadı. Fırtına nedeniyle yaralananlar tedavi altına alındı.

Bölge ülkelerinden Brcko kentinde, olumsuz hava koşulları nedeniyle bir kişinin hayatını kaybettiği, 20’den fazla vatandaşın da yaralandığı bildirildi.

Banja Luka’nın kuzeyindeki havalimanının çatısı fırtına nedeniyle uçtu. Banja Luka Havalimanı’ndan yapılan açıklamada, fırtınanın şiddetli olması ve çatısının hasar görmesi nedeniyle havalimanının ulaşıma kapatıldığı belirtildi.

Sırbistan’da ise başkent Belgrad başta olmak üzere ülke genelinde şiddetli yağış ve fırtına etkili oldu. Belgrad’da fırtına sonucu vincin düştüğü, başkentteki Nikola Tesla Havalimanı’nın ise ulaşıma kapatıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı Acil Servis, itfaiye ekiplerinin 15 kişiyi kurtardığını, ülke genelinde birçok şehirde elektrik kesintilerinin yaşandığını kaydetti.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic yaptığı değerlendirmede, “Can kaybı olmadığı sürece maddi zararları karşılayacağız” dedi. söz konusu.

Batı Balkan ülkelerinin medya kuruluşları, şimdiye kadar böyle şiddetli bir fırtınanın yaşanmadığına dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu