Ekonomi

Borsa İstanbul’da bugün en karlı hisse senetleri

Investing.com – BIST 100 endeksi bugün toparlanma eğilimini sürdürdü.

100 güne pozitif başlayan BIST, gün boyu alımların ardından kapanışa doğru %3’ün üzerinde fiyat artışıyla 8.000 puan bandına geri adım attı. Dün yüzde 3 değer artışı kaydeden endeks, böylece 11 Ekim’de başlayan kısa vadeli düşüş eğilimini tersine çevirecek önemli bir atılım yapıyor.

Borsa İstanbul’da bugün değer artışında öne çıkan kesim, an itibarıyla yüzde 6,3 artış kaydeden bankalar oldu. Mineral, MetalVe turizm Şubeleri ise yüzde 5 değer artışıyla borsaya destek vermeye devam etti. Bugünkü olumlu görünümde olumsuz olan bir sektör bulunmazken, toplu taşımaVe iletişimBunlar %1 artışla en az talep edilen segmentler oldu.

BIST 100’ün en karlı hisse senetleri

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında bugün en çok yükselen 5 hisse senedi şöyle:

  • ÇİMSA
  • YEOTK
  • ISDMR
  • SKBNK
  • ISCTR

Gün sonuna doğru BIST 100’de %1’in altında kısmi düşüş görülüyor BERABunun dışında olumsuz bir pay bulunmamakla birlikte TOASO, AHGAZ, TÜPRAŞVe GUBRFEn az talep gören hisseler arasında yer aldı.

Borsa İstanbul Toplamda 40’a yakın hissenin tavan fiyata ulaştığı görüldü. Piyasadan olumsuz ayrışarak bugün en çok düşen hisse senetlerinden biri. AVTUR, İDGYO, VKING, YATIRIMLAR, LKMNHgecerli.

InvestingPro, başta borsa verileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler olmak üzere yatırımlarınızdan faydalanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

haber-golbasi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu