Ekonomi

Borsa İstanbul’da bugün en karlı hisse senetleri

Investing.com – BIST 100 endeksi haftaya alıcılarla başladıktan sonra sabah seansındaki dalgalı hareketlerin ardından yeniden yükselişe geçti.

Günün ilk saatlerinde 7.680 puan bandına yükselen BIST 100, bu noktada hızlı satışlara maruz kaldı ve öğleden önce 7.520 puana geriledi. Öğleden sonra alıcılar yeniden devreye girerken endeks kapanışa doğru %3,3’lük fiyat artışıyla 7.760 puan bandında yer alıyor.

Sektörel bazda bakıldığında hafta başı itibarıyla Ortadoğu’da gerilimin bir miktar azaldığı görülüyor. petrokimya %5’e yakın değer artışıyla en çok yükselen şube oldu. Daha sonra bilişim, mineral ürünlerVe bina , en çok artış gösteren diğer bölümler oldu. Reel spor endeksinde kısmi gerileme dışında kapanışta olumsuz bir kesinti yok.

Ana dalların ortasında mali bilgiler, son saatte %2, SanayiVe hizmetDeğerinde yüzde 3,2’lik bir artış var.

BIST 100’de en çok kazanç ve kayıp yaşayan hisseler

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında kapanışa doğru en çok yükselen 5 hisse şöyle sıralandı:

  • YEOTK
  • SKBNK
  • Sasa
  • MIATK
  • EUREN

BIST 100’de bugün son saat itibarıyla 3 hisse kısmi düşüş yaşadı. Bu paylaşımlar;

  • ARCLK
  • KONYA
  • EGEEN

Olarak listelenmiş.

Borsa İstanbul Gün sonunda 33 hisse tavan fiyata ulaştı. Şu an itibariyle baz fiyattan hisse alım satımı yapılmamaktadır. PEKGY, ENSRIVe ÖSMENgünün en çok kaybeden hisseleri olarak sıralandı.

Dış piyasalarda ABD endeksleri kısmen negatif açılış yaparken, Avrupa endekslerinde gün boyu karışık seyir devam etti. Asya endeksleri günü satışlarla kapattı.

InvestingPro, başta borsa bilgileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel hisse senedi grafikleri olmak üzere, yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu