Yaşam

Buca Gönüllü Katılım Platformu Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Buca Belediyesi Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) Müdürlüğü tarafından “Buca Bizim” mottosuyla başlatılan Buca İstekli Katılım Platformu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda “BucaBizim” diyen herkes “Geleceği Birlikte Tasarlayalım” çerçevesinde harekete geçmeye davet edildi.

Buca Belediyesi, şehri kalkındırmak ve vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek adına projeleri birbiri ardına hayata geçirmeye devam ediyor. Buca Belediyesi Ar-Ge Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren “Gönüllü Katılım Platformu” projesine katılan paydaşlar, 8 Aralık Perşembe günü Buca Belediyesi Meclis Salonu’nda bir araya geldi. Ar-Ge Müdürü Filiz Basmacı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, istekli katılımcılara süreç hakkında bilgi verildi.

Yoğun ilgi gören toplantıya UNCHR Türkiye ekibi, sivil toplum kuruluşları ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nden istekli öğrenciler katıldı. Toplantıda Ar-Ge Müdürü Filiz Basmacı, UNCHR Türkiye ekibine, sivil toplum kuruluşlarına, İzmir Kadın Örgütleri Derneği’ne ve projeye gönülden destek veren gençlere teşekkür etti. Ayrıca proje paydaşlarından Kentte İz grubu da toplantıda kendi gönüllülük sürecini aktardı.

17 ANA BAŞLIK VAR

Buca Belediyesi Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) Müdürlüğü tarafından “Buca Bizim” mottosuyla başlatılan Buca İstekli Katılım Platformu, ilçe halkının karşılaştığı sorunları ortak akıl ve fikir birliği ile analiz etmek amacı ile çalışmalarına başladı. vatandaşların aidiyet duygusunun güçlendirilmesi. “Buca Bizim” mottosuyla 17 ana başlığın belirlendiği platform, vatandaşların yönetime katılımını sağlamayı amaçlıyor. Proje sayesinde Bucalılar tüm fikirlerini, sorunlarını ve şehre katkı sağlayacak projelerini “bucabizim.com” sitesi üzerinden belediyeye iletebilecek.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu