Haber

Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş, yaşlı kadını boğarak küfür etti.

CHP Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş, belediyedeki rüşvet operasyonu tutanaklarında yaşlı kadını boğarak küfür etti. O anlar kameralar tarafından an be an kaydedildi.

Büyükçekmece Belediyesi’nde görev yapan personele yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen operasyonda aralarında Belediye Başkan Yardımcısı Nuraydın Sak’ın da bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI YAŞLI KADINA SALDIRDI

Şüpheliler ekip otosuna yüklenirken, bir grup belediye çalışanı alkış ve ıslık çalarak bir süre yürüdü. Bu sırada medya çalışanları ile kalabalık grup arasında kavga çıktı. Kalabalığın içinde olup biteni anlamaya çalışan yaşlı kadın, Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş tarafından darp edildi.

HASAN AKKUŞ YAŞLI KADININ BOĞAZINI SIKARAK LANET ETTİ

Akkuş, yaşlı kadına sinirlenerek önce boğdu, sonra da küfür etti. O an bölgedeki basın mensuplarının kameralarına yansıdı. O sırada bazı kişilerin kameraları kapatmaya çalıştığı ve “Ateş etmeyin” dediği görüldü. Belediye binası önünde yaşanan arbede kısa sürede sona ererken, kalabalık grup daha sonra dağıldı.

BASIN ÜYELERİ DE ŞOKE OLDU

Öte yandan iki basın mensubu, arbede sırasında darp edildikleri gerekçesiyle savcılığa şikayette bulundu. Belirlenen şüpheliler Emre Ö, Serhat A. ve Yunus Emre Ç, “kasten yaralama” suçundan gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şüphelilerin gözaltına alındığını ve soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü duyurdu.

BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDE RÜŞVET OPERASYONU

“Nitelikli dolandırıcılık”, “rüşvet” ve “resmi belgede sahtecilik” suçlarından başlatılan soruşturma kapsamında yürütülen operasyonda, belediyede imarla ilgili konularda rüşvet verildiği iddiaları üzerine, Büyükçekmece Belediyesi İmar Planı NS ve Planlama ve Şehircilik Müdürü A.Ç. 22 şüpheli gözaltına alındı.

Belediye binasında gözaltına alınan bazı şüphelilerin odaları aranırken, binaya getirilen şüphelilere alkış ve sloganlarla destek veren belediye çalışanı, zaman zaman polis gruplarına ve basın mensuplarına da tepki gösterdi.

haber-akyazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu