Haber

Dışişleri: İsrail kendini yok ediyor

merkezli Dışişleri dergisi, İsrail’in Başbakan liderliğinde “kendi kendini yok ettiğini” yazdı.

Dergi, Netanyahu’nun “Hamas’ı yok etme” sözü verdiğini ancak askeri gücün ötesinde Hamas’ı ortadan kaldıracak bir stratejisinin ve savaş sonrası Gazze için net bir planının olmadığını belirtti.

İsrail’in strateji oluşturamamasının tesadüf olmadığı bildirildi.

“İsrail Filistinlilerle uzlaşmalı”

İsrail’in barış içinde yaşayabilmesi için eninde sonunda Filistinlilerle uzlaşmak zorunda kalacağı kaydedildi ancak Netanyahu kariyeri boyunca buna karşı çıktı.

“Netanyahu çözüm istemiyor”

Netanyahu’nun Filistin topraklarını süresiz olarak işgal etmeye devam edebileceği düşüncesiyle hareket ettiği görüşü paylaşılarak şöyle denildi:

Netanyahu Filistin sorununu çözmek istemiyor. Savaş İsrail’i tarihinin belki de en bölünmüş anında yakaladı.

‘Daha fazla felakete yol açar’ uyarısı

Analizin devamında Netanyahu başbakan olarak kalsa da kalmasa da “çatışma yönetiminin” devlet politikası olmaya devam edeceği belirtildi.

Bunun “daha fazla işgal, yerleşim ve yerinden edilme” anlamına geldiği kaydedilirken, diğer yandan bu stratejinin “daha fazla felakete yol açacağı” uyarısı yapıldı.

“Filistinlileri reddetmeye devam ettikleri sürece istikrar beklememeliler.”

Bu noktada İsrail’in Filistin’in taleplerini dikkate alması gerektiği vurgulandı:

İsrailliler, Filistinlileri görmezden gelip onların özlemlerini, hikayelerini ve hatta varlıklarını inkar etmeye devam ettikleri sürece istikrar beklememeliler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu