Haber

Doktoru Dayakla Övünen AK Partili Seçmen Hakkında Takipsizlik Kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı överken ‘Şu anda doktorları dövüyoruz’ diyen vatandaş için ‘kovuşturmaya yer olmadığına’ karar verildi. Savcılığın bu sözleri kullanan kişinin kimliği hakkında araştırma yapmadan ‘kovuşturmaya yer olmadığına’ karar verdiği iddia edildi.

‘Sonuna kadar hüküm sür… Şu anda doktorları dövüyoruz. O rahatlık, bunun ötesi yok.

Bir sokak röportajında ​​seçimlerle ilgili konuşan bir AK Parti seçmeni, “Sonuna kadar şef…. Şu anda doktorları dövüyoruz. O rahatlık, bunun ötesi yok” dedi.

Bu sözler üzerine İstanbul Diş Hekimleri Odası avukatı Gürsan Atar, gerekli soruşturmanın yapılması için Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’na hata beyanında bulundu. Avukat Atar, suç duyurusunda, şahsın “suç işlemeye tahrik”, “suçu ve suçluyu övme” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlarından cezalandırılmasını talep etti. Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Kısa Dalga’dan Esra Tokat’ın haberine göre savcılık, bu terimleri kullanan vatandaşın kimliğini araştırmadığını savundu. Savcılık bu sözlerin suç teşkil etmediğini tespit etti. “Talihsiz bir açıklama”stresli.

Takipsizlik kararına itiraz temyiz edildi

Konuyla ilgili Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “Suç işlemeye tahrik suçuna ilişkin şikâyet konusu ifadelerin suç işlemeye açık tahrik niteliğinde olmaması, bilinmeyen kişinin davet etmemiş olması suç işlemeye açık tahrik olarak değerlendirilemez. Halkın sağlık çalışanlarına şiddet uygulamalarını, doktorları sevmediğimi, doktorları dövebilmenin sözde özgürlük olduğunu”. anlaşıldı” söylendi. Avukat Gürsan Atar, savcının kararına Samsun Sulh Ceza Hakimliği’nde itiraz edeceklerini bildirdi.

mecitozuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu