Ekonomi

Döviz piyasasında son durum

Esmanur GÜLBAHAR – M.Taha ÇELİKBAŞ – Ahmet GÜNAY – Duysun Herkes / BURSA (İGFA) – Son dönemde Dolar ve Euro’daki değişimler nedeniyle dolar fiyatlarını milyonlarca kişi yakından takip ediyor. Haftanın ilk günü olan 14 Ağustos Pazartesi günü dolar 27 TL’nin üzerinde hareketini sürdürürken euro 29.30’dan işlem görüyor.

https://youtu.be/R7FJGguRqpA

Pasifik Okyanusu’nun iki yakasında yer alan dünyanın en büyük ekonomileri olan ABD ve Çin’in ekonomik gidişatına ilişkin belirsizlikler fiyatları zorlamaya devam ediyor.

ABD’de açıklanan veriler nedeniyle ABD Merkez Bankası’nın (Fed) enflasyonu düşürme çabasıyla başka bir faiz artırımına gitme ihtimali bulunurken, emlak branşındaki büyük oyuncuların temerrüde düşme olasılığı da yüksek. Çin’deki deflasyonist süreç risk algısının artmasına neden oluyor.

Analistler, söz konusu endişelerin dolar endeksini 7 Temmuz’dan bu yana en yüksek seviye olan 103’e yükselttiğini hatırlatarak, emtia fiyatlarındaki oynaklığın dolar endeksindeki hareketle paralel olarak arttığını belirtti.

oltuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu