Haber

Dünya Sakarya’nın eko turizm rotasını görecek

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda yürütülen ‘Karadeniz’de Pedal Atalım’ adlı Avrupa Birliği projesinin paydaşları Bulgaristan, Romanya, Ukrayna ve Gürcistan’dan gelen kurum ve kuruluşlarla Sakarya’da toplantı gerçekleştirildi. .

Sakarya merkezli Karadeniz Havzası Turizm Platformu Girişimi’ni kurmayı hedefleyen projede, Sakarya’nın Karadeniz ülkeleri için bir eko-turizm merkezi olması gerektiği konusunda paydaşlarla görüş birliği sağlandı. Toplantıya, ortak ülke temsilcilerinin yanı sıra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, SATSO ve STK temsilcileri katıldı.

Sakarya’nın mavi ve yeşil zenginliklerini partner ülkelerle buluşturmak, çevre konusunda pedal dostu işletmeleri öne çıkarmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı koordinasyonunda yürütülen projede partner ülkelerle ortak bir dijital platform oluşturuldu. turizm güzergâhı ve yerel kalkınmaya zemin hazırlamaktadır. Bu uygulama Türkiye sınırları için yayınlanmıştır. Şu anda Apple, Android ve diğer işletim sistemlerinin marketlerinden indirilebilir.

Bu şekilde oluşturulan dijital rota uygulaması ile artık dünyadaki tüm gezginler Sakarya’nın eko turizm rotalarını ziyaret edip paylaşabilecek ve bu tanıtım sayesinde yerel ekonomi gelişecek. Ayrıca Sakarya’nın eko turizm rota uygulaması olan #LetsCycle uygulaması da artık akıllı telefonlardan kullanıma açıldı.

haber-caykara.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu