Haber

Ekonomide dümene geçmesi beklenen Mehmet Şimşek, “Harika Türk kızı”nı Merkez Bankası Başkanı yapmak istiyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimini zaferle kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, merakla beklenen Kabineyi bu akşam TBMM’de yemin ettikten sonra açıklayacak.

MEHMET ŞİMŞEK EKONOMİ BAŞKANLIĞI OLACAK

Yeni kabinede hangi isimlerin yer alacağı, kimlerin eski bakanlar arasında yer almaya devam edeceği merak konusu. Lobide her bakanlık için birçok isim anılırken, özellikle ekonominin başına kimin geçeceği en çok konuşulan konular arasındaydı. Yeni dönemde adı manşetlere çıkmayan Mehmet Şimşek’in ekonomiyi ele geçireceği konuşuluyor.

ATAMALARDA ROL OYNAYACAK

Başkan Yardımcılığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı görevlerini birlikte yürütmesi planlanan Şimşek; merkez bankası Bakanlıklar, ilgili kamu kurumları ve kamu bankalarındaki atamalarda birincil belirleyici olacağı belirtildi. Bu durum, ekonomiYönetimin daha etkin ve koordineli çalışmasını sağlamayı amaçlar.

“MUHTEŞEM TÜRK” KIZI MERKEZDE OLACAK

Şimşek’in atanmasıyla Merkez Bankası Başkanlığı’na Hafize Gaye Erkan’ın atanacağı konuşuluyor. 1982 doğumlu Erkan 41 yaşındadır. 2017 yılında ABD’de Banka Başkanlığına terfi edince adı “Muhteşem Türk Kızı” olarak anılmaya başlandı.

1982 doğumlu Erkan, İstanbul Erkek Lisesi’ni ikincilikle, Boğaziçi Üniversitesi’ni birincilikle bitirdi ve tam burslu olarak ABD’ye gitti. ABD’nin en genç finans profesörü olan Erkan, iş dünyasında başarı merdivenlerini hızla tırmanmış, bankanın başına kadar yükselmiş ve finans alanının değerli hanımları listesine girmiştir.

caglayancerithaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu