Ekonomi

Ellerinde bot stoğu kalan esnafın son umudu spor ayakkabı oldu

Kış aylarında havaların mevsim normallerinin dışında olması nedeniyle botları Eskişehir’de stokta olan ayakkabıcılar. sporAyakkabı satmaya hazırlanıyor.

Eskişehir’de bu yıl kış aylarında mevsim normallerinin dışında seyreden hava koşulları ayakkabıcıların ayakkabı satışlarını olumsuz etkiledi. Yağışlar başlayınca satmayı umut eden esnaf, yağmurların bir anda durması ve havaların yeniden kuruması nedeniyle kışlık eserlerini satamadı. Çizme stoklarını tutmayan esnaf, havaların ısınması ve baharın gelmesiyle birlikte spor ayakkabı satışı için hazırlıklara başladı. Eskişehir’de kışlık ayakkabı satışlarının az olması nedeniyle yazlık ürünlere geçişin daha hızlı olması bekleniyor.

“Esnaf yazlık ürünlerini aldı, herkes yeni stoklarını ve ayakkabılarını çıkardı”

Eskişehir Ayakkabıcılar Odası eski Başkanı Nejat Madenoğlu, nisan yağmurları başlamadan bot ve kışlık ayakkabıların raflardan indirilmeye başlayacağını söyledi. Hava koşullarının ayakkabı satışlarını doğrudan etkilediğine değinen Madenoğlu, “Mevsim yeniden değişmeye başladı. Bot ve kışlık ayakkabıların çıkarılmasına yaklaşık 1 ay daha var ve bundan sonra spor ayakkabı satışları artmaya başlayacak. Nisan yağmurları başlamadan önce çizme ve kışlık ayakkabıları çıkarmak gerekiyor.Onların yerini gençlerimizin en çok tercih ettiği spor ayakkabılar alacak.Herkesin ayakkabısı var ama onlar da kalitesiz ve ucuz. vatandaşlar daha dikkatli ve dikkatli davranarak kendilerine uygun ayakkabı seçimini yapsınlar.stoklarını ve ayakkabı çeşitlerini çıkardılar.nisan ayına kadar sneaker satışlarının artmaya başlayacağını düşünüyorum.ayakkabı ve bot satışları hava ile doğru orantılı.havalar soğuksa yoksa kar yağar bot satışları artar ama bu sene ülkemizde mevsim kurak geçti eskisi gibi ar satılmıyor artık mevsimler olarak gerçeği yaza geçiyoruz havalar soğusa b satışı havalar artar, havalar ısınırsa spor ayakkabı satışları artar. Bu yıl hem müşteriler hem de esnaf şaşırdı. Havada bir istikrar yoktu, önceden 3-4 soğuktu ve herkes ona göre önlemini alırdı. Ama bu sene sadece 1 aydır soğuk. Eskişehir’de kışlık ürünlerin çoğu esnafın elinde kaldı ve satılamıyor. Bu nedenle Eskişehir’de kıştan yazlık ekipmanlara geçiş daha hızlı olacak ve spor ayakkabı satışları daha hızlı artacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu