Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı TIR’a İzmir’de tepki

KERİM UĞUR

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri için seçim yasakları başladı. gençlik ve SporSağlık Bakanlığı için tanıtım tırı izmirKonak Meydanı’na getirilen ve etrafını Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP çevreledi. izmir Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun milletvekili adayı olarak gösterdiği fotoğraflı bayrakların asılması tepki çekti. CHP İzmir İl Sekreteri Özlem Ünsal, tır için “Kıvana olarak kullanılarak arka planda seçim propagandası yapıldığı çok açık” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tanıtım tırını 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine 9 gün kala İzmir’e gönderdi. Konak Meydanı’nda konuşlandırılan TIR’ın etrafına seçim yasaklarına rağmen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun fotoğraflarının bulunduğu bayraklar asıldı.

“BU GÖRÜNTÜ, 9 GÜN SONRA KAYBEDECEKLERİN PANİKLERİNİN YANSIMASIDIR”

CHP İzmir İl Sekreteri Özlem Ünsal bu duruma tepki gösterdi. Konak Meydanı’na yapılanların seçim propagandası olduğunu belirten Ünsal, şunları söyledi:

“Öncelikle bu görüntüyü tüm İzmirlilerin ve milletimizin vicdanına bırakıyorum. Ülkemizin kaderini değiştirecek tarihi seçime dokuz gün kaldı. 9 gün sonra kaybedecek.Biz hukuk devletiyiz ve hukukumuzda seçim sürecinde yasaklananlar ve yapılabilecekler tek tek sıralanıyor.Ancak 9 gün kaldı bir sabah uyanıyoruz devi görüyoruz bir devlet kurumunun duvarına akp milletvekili adayı posteri.ertesi gün uyandığımızda konak meydanında kocaman bir tır görüyoruz.devlet imkanlarını kullanarak aslında -tırnak içinde söylüyorum-arkasında, Bir kılıf olarak kullanıyor. Seçim propagandası olduğu ortada. Bunun asıl amacının cumhurbaşkanı adayı, AKP Genel Başkanı ve milletvekili adayının seçim propagandası olduğunu kimse anlamayacak.”

“BU İSİM SEÇİM İŞİDİR”

Gençlere yönelik bir seçim kampanyası için Konak Meydanı’nda yer istediklerini belirten Ünsal, taleplerinin reddedildiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Gençlerimiz burada çok ağır olduğu için gençlere kahve dağıtan bir araç istedik. Ama buraya alınmadık. Ancak aracımızın karşı tarafa çekilmesi istendi ve seçim kampanyası yürütemedik.” burada.Ancak gelinen noktada görüyoruz ki cumhurbaşkanı adayının afişleri var burada AK Parti milletvekillerinin afişleri var ve buna seçim çalışması deniyor bunun adı bakanlığın işini 9 gün önce gençlere anlatmak değil. İzmir halkı artık buna inanmıyor, biz de bunun farkındayız.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

haberderecik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu