Haber

HDP’li Sancar’dan: “CHP ile imzalanan protokolü Ümit Özdağ ile görüştünüz mü?” soruyu cevapla

Türkiye 28 Mayıs’ta yapılacak 2. tura kilitlenmişken HDP, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı mı yoksa Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu mu destekleyeceği sorusunu düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.

BULDAN: MÜLTECİLERİ İLGİ MATERYESİ HALİNE GETİRMEK…

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’dan yapılan açıklamada, “21 yılda adım adım tek adam rejimi kuran bir yapıyla karşı karşıyayız. 28 Mayıs seçimleri de bu yüzdendir. sistemde demokratik değişimden yana olanlar ile bu tekçi rejimi sürdürmek isteyenler arasında bir mücadeleydi.Dün Zafer Partisi ile CHP arasındaki protokolü bu şekilde değerlendirdik ve eleştirilerimizi paylaştık. göçmenleri veya mültecileri siyasi çıkar aracına dönüştürmek.

“TEK ADAM REJİMİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ”

HDP ve Yeşil Sol Parti olarak biz sadece halkın eşitlik, adalet, hak, hukuk ve özgürlük mücadelesini garanti ediyoruz. Erdoğan ve yandaşlarının yarattığı canavarca rejim, toplumsal sorunların da temel nedenidir. 28 Mayıs seçimlerinde oylanacak olan bu canavarca rejimin devam edip etmeyeceğidir. Mevcut sisteme karşı birleşen milyonlarca oy daha fazla özgürlük, demokrasi ve refah için. Amaç, ayrımcılığın olmadığı, halkların yönetimine katıldığı özgür, demokratik ve adil bir rejim inşa etmektir.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BİZİM İÇİN BİR SEÇENEK DEĞİL”

O yüzden Erdoğan bizim için asla bir seçenek değil. Tek seçenek onu ve temsil ettiği gücü değiştirmek. 28 Mayıs’ta milyonlarla birlikte tarihin akışını demokratik değişim istikametine çevirebileceğimiz umudunu yeşertiyoruz. Biz sandığa gidip tek adam rejimini değiştireceğiz.

SANCAR: 28 MAYIS SEÇİMLERİ REFERANDUM OLABİLİR

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, “14 Mayıs’ta ortaya koyduğumuz tavır değişmedi” diyerek, şunları söyledi; “28 Mayıs seçimleri bir referandum niteliğindedir. Bir yanda rant, sömürü, talan, savaş ve böbürlenme rejimi varken, diğer yanda halkların demokratik dönüşüm özlemi ve arzusu yükselmektedir. oy olacak. Seçimimizi demokratik dönüşüm, barış ve refah yönünde kullanıyoruz.

“PARTİYE GİDELİM, AKÜYÜ KORUYALIM”

Aslında seçim politikalarımızı da diğer politikalarımız kadar şeffaf ve ilkeli yürütüyoruz. Gelişen gelişmelere ilişkin duruşumuzu sizlerle paylaşma ihtiyacı doğdu. Halkın sandığa gitme isteğini engellemeye yönelik olduğunun farkındayız. tuzakları görüyoruz. Ancak demokratik dönüşüm, adalet, refah ve özgürlük hedefimizden vazgeçmiyoruz. Bu nedenle saray rejimini değiştirme tercihimizi yaptık ve bu tercihimizi kararlılıkla sürdürüyoruz. Birinci türü sandığa gitmeyen vatandaşlarımıza açık davetimizdir. Sandıklara gidelim, sandığa sahip çıkalım ve bu saray rejimini değiştirelim. Buna hep birlikte inanalım ve hep birlikte değiştirelim.”

ÜMİT ÖZDAĞ VE PROTOKOL AÇIKLAMASI

Sancar, “Ümit Özdağ ile CHP ile protokolü görüştünüz mü?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Karar süreçlerimiz, heyetlerimiz belli. Dün kurullarımızla gün boyu süren görüşmeleri gerçekleştirdik. Diyalog muhataplarımız Türkiye halklarıdır. halkla ve diyalog ilkesiyle, bunun dışında herhangi bir inisiyatifimiz yok” dedi.

haber-karakopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu