Haber

İnşaat kazısında insan kafatası ve kemikleri bulundu

AYDIN’da, inşaat kazısında insana ait olduğu değerlendirilen kafatası ve kemikler bulundu. İnşaat çalışmaları durdurulurken, kemikler ise incelemeye alındı.

Olay, dün akşam, Nazilli ilçesine bağlı Sümer Mahallesi’nde meydana geldi. İnşaatın hafriyat çalışmaları sırasında, beşere ilişkin olduğu sanılan kafatası ve kemik modülleri bulundu. Durum, polise bildirildi. İhbarla gelen polis grupları, olay yerinde inceleme yaptı. Gruplar, kemik kesimlerini toplayıp, incelenmek üzere Adnan Menderes Üniversitesi İsimli Tıp Kurumu’na gönderdi. İnşaat çalışmaları ise durduruldu.

Sümer Mahallesi’nin muhtarı Erdoğan Dilbaz ise inşaatın bulunduğu bölgenin, geçmiş yıllarda mezarlık olduğunu belirterek “İnşaat için kazı çalışmalarına başlandığı sırada insan kafatasıyla kemikler bulundu. Bu bölgede daha önce de kazı çalışmaları sırasında kemik parçalarına rastlanmıştı. İnşaat çalışmaları incelemelerin tamamlanması sonrasında devam edecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu