Haber

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencileri İsrail’in Gazze saldırılarını protesto etti

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa (IUC) Tıp Fakültesi öğrencileri İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Fakülte bahçesinde toplanan öğrenciler, “Hastaneler, bebekler, çocuklar, kadınlar ve siviller hedef olamaz” yazılı pankart açarak, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıdı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi 5’inci sınıf öğrencisi Mahmut Er, İsrail aleyhine slogan atan öğrenciler adına açıklama yaptı.

Mahmut Er, yaşama onuru ve vatanına olan bağlılığıyla insanlığa örnek olan bir halkın gözleri önünde toplu katliama uğramasını asla görmek istemediklerini söyledi.

Askeri çatışmanın yaşlı, genç, hasta, çocuk fark etmeksizin Filistin halkının İsrail tarafından katledildiği ve tüm dünyanın izlediği bir vahşete dönüştüğünü belirten Er, şöyle konuştu: “İsrail’in eylemlerini hukuki olarak nitelendirmek mümkün değil. İsrailli yetkililer ‘Hayvanlarla kavga ediyoruz’ dedi. “Bunu söyleyerek Gazze halkını insanlıktan çıkarmaya çalışması bunun bir soykırım olduğunun göstergesidir.” dedi.

Açık hava hapishanesine dönüşen Gazze’nin dünyayla tek bağlantısı olan Refah Sınır Kapısı’nın bile bombalandığına dikkat çeken Öğrenci Er, “Gazze Milli Eğitim Bakanlığı, eğitim-öğretim yılının sona erdiğini duyurdu. öğrencilerin neredeyse tamamının ölümü. Gazze’den geriye kalan ceset ve barut kokusu.” “Dumandan başka bir şey kalmadı.” İfadelerini kullandı.

İsrail aleyhine slogan atan öğrenciler daha sonra dağıldı.

hayraboluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu