Haber

İYİ Parti Sözcüsü: İstifa edenlerin gerçekçi olmayan açıklamalarına dikkat edin

UYGUN Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Lideri Prof. Dr. Kürşad Severli, partiden istifa eden üyelerle ilgili, “Bizden ayrıldıktan sonra partimize zarar verici ve gerçek dışı açıklamalar yapan arkadaşların değerlendirmelerini dikkate almalarını tavsiye ederim.”

İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Lideri Prof. Dr. Kürşad Güçlü, Cumhurbaşkanlığı Divanı toplantısının ardından genel merkez binasında basın açıklaması yaptı. Belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri için adaylık başvurularının 20 Kasım-22 Aralık tarihleri ​​arasında başlayacağını belirten Severli, kuruluşlarda idari görevlerde bulunan parti üyelerinin 1 Aralık’a kadar istifalarını sunmaları gerektiğini söyledi.

Partiden istifa edenlere tepki

Kürşad Güçlüli, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ittifak açıklaması ve Bahadır Erdem’in istifasıyla ilgili soruyu yanıtlayan Sözcü Güçlü, şunları söyledi:

“Bu sorunun yaşananlar açısından alakalı olduğunu düşünüyorum. Aldığımız karar açısından başka bir partinin kurultayını sebep-sonuç açısından değerlendirmiyoruz. Genel Yönetim Kurulu’nun aldığı karar belli. İYİ Parti çalışmalarına devam ediyor. 81 ilde aday çıkarma çabaları, aramızdan özellikle bilinmesini isterim “Ayrıldıktan sonra partimize zarar veren gerçekçi olmayan açıklamalar yapan arkadaşların değerlendirmelerine dikkat etmenizi tavsiye ederim.” – ANKARA

haberbayat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu