Haber

İzmir’de depremzedelerin konteynırlarının elektrik ve suyu kesildi

KERİM UĞUR

Kahramanmaraş 6 Şubat depreminin ardından İzmir Bayraklı Geçici Barınma Merkezi’ne yerleştirilen depremzedelerden 30 Eylül itibarıyla konteynerleri boşaltmaları istendi. Gidecek yerleri olmadığı için konteynerlerde kalmaya devam eden depremzedelerin elektrikleri kesildi. 15 gün önce kesildi ve nihayet su temini sağlandı. Deprem mağdurları duruma tepki gösterdi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen 6 Şubat depreminin ardından İzmir Valiliği Bayraklı Geçici Barınma Merkezi’ne yerleştirilen depremzedelere 30 Eylül itibarıyla konteynerlerin tahliye edilmesi yönünde bilgi verildi. Konteyner kentin elektriği 15 kez kesildi. Günler önce gidecek hiçbir yerleri ve maddi durumları olmadığını söyleyerek konteyner kenti terk etmeyen depremzedeler için tahliye süresi dolduğunda. Son olarak AFAD ekiplerinin de aralarında bulunduğu görevliler, konteynerlerde kullanılan suyun vanasını kapattı.

Kaynak: ANKA / Hayat

gurunhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu