Haber

Karabağlar Yaylasında İkinci Yangın: İtfaiye Alevleri Toprak Atarak Söndürdü

Karabağlar yaylasında bir günde ikinci yangın

İtfaiyeciler elleri ve kürekleriyle alevlerin içine toprak atıyor.

MUĞLA – Muğla’nın merkez ilçesine bağlı Karabağlar yaylasında aynı gün ikinci bir yangın çıktı. Elektrik ağacında çıkan yangında, yaylalıların sebze ve meyveleri sulamasının ardından su taşınınca dar ve toprak yollar çamura dönerken, depoları su dolu olan itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı.

Şaban’da saat 04.00 sıralarında Karabağlar Yaylası Ayvalı mevkii yanındaki hayvan barınağı ve samanlar yakıldı. Öğleden sonra Orhaniye Mahallesi Karabağlar Yaylası Erdem Kahvesi Küme Evleri’nde elektrikten kaynaklanan ağaç yangınının konuta sıçradığı öğrenildi.

112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verilmesi üzerine olay yerine Büyükşehir Belediyesi Menteşe itfaiye, ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Dar yayla yollarının sulamasından yollara akan su nedeniyle yol çamurlu hale gelirken itfaiye ekipleri güçlükle ilerledi.

İtfaiye ekipleri, araçla güçlükle yanan alevlere el ve kürekle yanan alana toprak serperek söndürmeye çalıştı. Ekiplerin uzun uğraşlarının ardından yangın söndürülerek soğutma çalışması yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu