Ekonomi

Kazanç çağrısı: Apollo Global Management güçlü ilk çeyrek sonuçları açıkladı

Apollo Global Management, Inc. (APO) ilk çeyrek mali sonuçlarında önemli bir büyüme kaydederek 2024 yılına güçlü bir başlangıç yaptığını duyurdu. Şirketin Ücretle İlgili Kazançları (FRE) 462 milyon $’a ulaşarak hisse başına 0,75 $’a dönüşürken, Segment Gelir Kazançları (SRE) 817 milyon $ veya hisse başına 1,32 $ olarak gerçekleşti ve toplam kazanç 1,3 milyar $ oldu. Bu rakam bir önceki yılın rakamlarına göre %18’lik bir artışa işaret etmektedir.

Hisse başına yaklaşık 0.46 $ tutarında üç aylık nakit temettü de ilan edildi. CEO Marc Rowan, Apollo’nun kaynak yaratma ve sermaye oluşumundaki dinamik performansına dikkat çekti ve firmanın emeklilik hizmetleri ve alternatif yatırım piyasalarındaki genişleme planlarını özetledi. Bu uzun vadeli büyüme fırsatlarını daha fazla tartışmak üzere 1 Ekim’de New York’ta bir Yatırımcı Günü düzenlenmesi planlanıyor.

Önemli Çıkarımlar

 • Apollo Global Management, 462 milyon $ FRE ve 817 milyon $ SRE ile toplam kazançlarda bir önceki yıla göre %18’lik bir artış bildirdi.
 • Hisse başına yaklaşık 0,46 $’lık üç aylık nakit temettü açıklandı.
 • Şirketin 5 yıllık planı 2026 yılına kadar 150 milyar dolara ulaşmayı hedefliyor ve bu hedefi aşmayı amaçlıyor.
 • Apollo bu yıl %15-20 FRE büyümesi ve düşük çift haneli SRE büyümesi bekliyor.
 • Şirketin 1 Ekim’de düzenleyeceği Yatırımcı Günü, uzun vadeli büyüme fırsatlarının tartışılmasına odaklanacak.

Şirket Görünümü

 • Apollo, mevcut boru hatlarına dayanarak 2. ve 3. çeyrekte ücret gelirlerinde büyümenin devam edeceğini öngörüyor.
 • Emeklilik hizmetleri, 147 baz puanlık net spread ile 817 milyon dolar SRE bildirdi ve tüm yıl için 160 ila 165 baz puanlık net spread bekliyor.
 • Firma 2. çeyrekte de 1. çeyrektekine benzer bir PII bekliyor ve halka arz piyasasının yeniden açılmasının hisse geri alımları için nakit akışını artırmasını bekliyor.
 • Apollo yılın tamamında vergi oranının %20 civarında olacağını tahmin ediyor.
3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Ayıda Öne Çıkanlar

 • Mevcut dava ortamı, şirketin cazip olmayan spreadler nedeniyle olumlu olarak değerlendirdiği emeklilik hizmetlerinde beklenen hacimde düşüşe yol açabilir.

Yükselişte Öne Çıkan Noktalar

 • Apollo, platform genelinde üç aylık dönemde yaklaşık 60 milyar dolarlık rekor brüt sermaye dağıtımı gerçekleştirdi.
 • Şirket, kredi odaklı stratejilerde ve küresel varlık işindeki büyümede başarı elde etti.
 • Özkaynak yenileme stratejisi için güçlü bir kaynak yaratma ivmesi kaydedildi.
 • Atlas ekosistemi tamamen güçlendirildi ve finanse edildi, daha fazla ortağın katılması bekleniyor.

Kaçırılanlar

 • Kazanç görüşmesi sırasında belirli bir eksiklik bildirilmemiştir.

Soru ve Cevaplarda Öne Çıkanlar

 • CEO Marc Rowan, özel piyasalarda güçlü büyüme potansiyelini ve risk birimi başına aşırı getiriyi sürdürmeyi vurguladı.
 • Rowan ayrıca emeklilik hizmetlerindeki geniş spreadlere stratejik odaklanmayı ve mevcut dava ortamının hacim üzerindeki etkisine ilişkin olumlu bir bakış açısını da ele aldı.
 • Atlas platformunun ve bütünsel Mass Mutual ortaklığının önemi vurgulandı.
 • Yeni Apollo varlığa dayalı şirket (ABC) tartışıldı, yüksek tek haneli ila düşük çift haneli getiri hedefleniyor, yatırım dereceli borçlara odaklanıyor ve bazı yatırım dereceli olmayan risklere maruz kalıyor.

Apollo Global Management, dinamik bir finansal ortamda büyüme ve yatırım için net bir strateji ile desteklenen geleceği için kendinden emin bir ton belirledi. Şirketin liderliği, Apollo’nun kaynak yaratma ve sermaye oluşturma alanlarındaki güçlü yönlerinden yararlanan ve aynı zamanda piyasanın ve müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını karşılayan bir vizyon ortaya koymuştur. Sağlam bir finansal temele ve ileriye dönük bir yaklaşıma sahip olan Apollo Global Management, önümüzdeki zorlukları ve fırsatları aşmak için iyi bir konuma sahip görünüyor.

InvestingPro İçgörüleri

Apollo Global Management, Inc. (APO) InvestingPro’nun son verilerine göre etkileyici bir finansal güç ve piyasa performansı sergiledi. Şirketin piyasa değeri 63,68 milyar dolar gibi güçlü bir seviyede bulunuyor ve InvestingPro İpuçları’ndan birine göre Apollo’nun önemli bir oyuncu olarak kabul edildiği bir sektör olan finansal hizmetler endüstrisindeki önemli varlığının altını çiziyor.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

InvestingPro Verileri 13,45’lik bir Fiyat/Kazanç (F/K) oranına işaret etmekte olup, 2023’ün 4. çeyreği itibariyle son on iki ayda yapılan küçük bir düzeltme ile bu oran 13,24’e yükselmiştir. Bu rakam, özellikle sektördeki emsallerine kıyasla kazançlara göre makul bir değerlemeye işaret etmektedir. Ayrıca, aynı dönemde şirketin Fiyat/Defter (F/D) oranı 5,04’tür; bu da yüksek bir katsayıdan işlem görmesine rağmen yatırımcıların Apollo’nun varlık değerine ve yönetim etkinliğine duyduğu güveni gösterebilir.

Gelir büyümesi, 2023’ün 4. çeyreği itibariyle son on iki ayda %194,58’lik şaşırtıcı bir artışla oldukça güçlü olmuştur. Bu olağanüstü büyüme oranı, şirketin finansal performansını artırmada etkili olan başarılı stratejilerinin ve operasyonlarının bir kanıtıdır.

InvestingPro’nun bahsetmeye değer bir ipucu, analistlerin Apollo’nun bu yıl kârlı olacağını tahmin etmeleridir; bu da şirketin olumlu kazanç raporu ve stratejik genişleme planlarıyla uyumludur. Ayrıca, hisse senedi son altı ayda %29,24 ve geçtiğimiz yıl %79,63’lük daha da etkileyici bir getiri ile önemli bir fiyat artışı yaşadı ve bu da güçlü yatırımcı güveni ve piyasa momentumuna işaret ediyor.

Apollo Global Management hakkında daha derin bilgiler ve InvestingPro İpuçları edinmek isteyen yatırımcılar https://www.investing.com/pro/APO adresindeki özel sayfayı inceleyebilirler. InvestingPro’ya abone olmak isteyenler, INVTROZEL1A kupon kodunu kullanarak InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirimden yararlanabilirler. InvestingPro’da listelenen 12 ek ipucu ile aboneler, Apollo’nun finansalları ve piyasa performansının kapsamlı bir analizinden yararlanarak daha bilinçli yatırım kararları verebilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

bolvadin-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu