Haber

Kocaeli’de Gençler Dolandırıcıların Ağına Yakalandı

Kocaeli’de oynanan Galatasaray-Beşiktaş maçına bilet almak isteyen 23 yaşındaki genç, dolandırıcıların tuzağına düştü. 1.500 TL dolandırılan genç, “Ne parayı ne de bileti alamadım” dedi.

Alınan bilgiye göre, 2022 yılındaki Galatasaray-Beşiktaş maçına gitmek isteyen DHK (23), bilet arayışına girdi. Sosyal medya hesabından bir profile giren DHK, karşılaşmaya ilişkin paylaşılan paylaşımın altına yazılan yorumları okudu. GA, bu profilde GA adında bir kişiyle iletişime geçti. Şahsa inanan DHK, bilet karşılığında hesabına bin 500 TL gönderdi. Bileti alamayınca dolandırıldığını anlayan genç, polise şikayette bulundu.

Olayla ilgili açılan davanın duruşması Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Mağdur DHK ve avukatı salonda hazır bulunurken, sanık GA duruşmaya katılmadı. Dolandırıldığını belirten DHK, “2022 yılındaki Galatasaray-Beşiktaş maçına bilet almak istiyordum ancak biletlerin tükendiğini gördüm. Galatasaray’ın resmi sayfası olduğu belirtilen profile girdim. Instagram’da paylaşılan fotoğrafın altına yazılan yorumda, biletlerin bilinen bir uygulamadan satıldığı yazıyordu. Özel bilet “Bilet için 1.500 TL fiyat istedi. Parayı yatırdım ama bileti alamadım. Dolandırıldığımı anlayınca şikayette bulundum. Ne parayı ne de bileti alamadım. Şikayetçiyim” dedi.

Mahkeme heyeti eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu