Haber

Kocatepe Camii’ne ateş eden zanlılar tutuklandı

Kocatepe Camii’nde uygunsuz kıyafetle çekim yapıp sosyal medyada paylaşanlar hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada gözaltına alınan iki zanlı, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, BK isimli müdürün polis memuru ile çektiği fotoğraflar nedeniyle “halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama” suçundan soruşturma başlatıldığı hatırlatıldı. yazılı, görsel ve sosyal medyadaki yayınlar nedeniyle açık kaynak araştırmasında Ankara Kocatepe Camii’nde ve sosyal medyada yayınlanan kadın.

Bu kapsamda kolluk kuvvetlerince yürütülen soruşturmada, fotoğrafları çekilen EC ile söz konusu yayını yapan BK’nın gözaltına alındığı belirtildi.

Zanlıların evlerinin arandığı, kabahat delillerine el konulduğu ve ele geçirilen dijital materyallerin de incelendiği belirtildi.

Gözaltına alınan zanlılar, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

kulu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu