Haber

Mardin’de arazi anlaşmazlığı nedeniyle birbirine düşman olan 2 aile barıştırıldı

MARDİN’de arazi anlaşmazlığı nedeniyle birbirine düşman olan iki aile, kaymakam ve kanaat önderlerinin çabalarıyla barıştırıldı.

Mazıdağı ilçesine bağlı kırsal Arıköy Mahallesi’nde geçen yıl Düken ve Acar aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kargaşada bir kişi yaralandı. Yaşanan olayların ardından iki aile arasında husumet başladı. Kaymakam Mustafa Görmüş ve kanaat önderleri aileleri barıştırmaya ikna etti. Bunun üzerine mahallenin camisinde barış için toplandılar. Burada aileler Kuran’ın altına geçti, tokalaştı ve barış yemini etti.

Kanaat önderlerinden Abdulkadir Seydaoğlu, Kaymakamımız Mustafa Görmüş, Arıköy Mahalle Camii İmamı Ayetullah Gündüz, İlçe Müftümüz Mustafa Tunç ve bölgemizin kanaat önderlerinin çabaları sonuç vermiş ve rekabet sona ermiştir. Kırgınlıklarını bir kenara bırakıp barışı tercih eden her iki ailemize de teşekkür ederiz. Huzurumuzun daim olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederiz. söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu