Yaşam

Milas’ta Çaykama Festivali rüzgarı esiyor

Milas’ta coğrafi işaret taşıyan Çaykama Böreği’nin tanıtıldığı bir kültür sanat şöleni düzenlendi. Milas Belediyesi tarafından Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla düzenlenen şenliğin ilk gününde en lezzetli Çaykama böreği seçilirken, ikinci gün düzenlenen ‘Çaykama Yeme Yarışması’ renkli görüntüler oluşturdu.

Milas Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Çaykama Böreği Kültür Sanat Festivali tüm hızıyla devam ediyor. İlçenin farklı mahallelerinde 4 gün boyunca devam edecek olan festivalin ilk iki gününde kortej yürüyüşlerinin ardından ‘En Güzel Çaykama Böreği’ ve ‘Çaykama Yeme Yarışması’ düzenlendi. Yarışmaların ardından Kuzey Osetya, Bulgaristan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden dansçıların katılımıyla dans gösterileri gerçekleştirildi. Dans gösterileri izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

 

SEFERİYE ÖZBİÇER EN İYİ ÇAYKAMAYI YAPTI

1. Uluslararası Çaykama Pastacılık Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Milas’ın Selimiye İlçesi’nde düzenlenen festivalin ilk gününde En Keyifli Çaykama Böreği Yarışı gerçekleştirildi. Delegasyon önünde sunumlarını yapan yarışmacılar birbirinden lezzetli görünen tepsilerini takdim etti. Yapılan değerlendirme sonucunda en keyifli Çaykama böreği yarışını Selimiye Mahallesi’nde ikamet eden Seferiye Özbiçer kazandı. Özbiçer’e ödülünü Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer ile Milas Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Güney takdim etti.

 

4 DAKİKADA 15 PARÇA YİYİN

Festivalin ikinci gününde kent merkezindeki Atapark Meydanı’nda etkinlikler ve gösteriler gerçekleştirildi. En çok Çaykama yemek için yarışa giren 11 yarışmacı, Çaykama Yeme Yarışmasında kıyasıya yarıştı. 4 dakika süren yarışta 15 dilim Çaykama böreği yiyen Hamza Karabulut ödülün sahibi oldu.

Etkinlik, çeşitli ülkelerden grupların katıldığı dans gösterileri ile devam etti.

1. Uluslararası Çaykama Pastacılık Kültür ve Sanat Festivali, 29 Temmuz Cumartesi günü Ören’de, 30 Temmuz Pazar günü ise Güllük Mahallesi’nde gerçekleştirilecek etkinliklerle devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-akyaka.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu