Ekonomi

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Bir günlük çalışma programı için Erzurum’a gelen Bakan Yardımcısı İnan, saha ziyaretlerinde bulunarak Erzurum’da DAP İdaresi tarafından desteklenen projeleri yerinde inceledi.

Öncelikle DAP İdaresi’nin çalışmaları hakkında Bakan Yardımcısı İnan, DAP BKİ Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen tarafından brifing verildi. Toplantıya Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü Yerel ve Kırsal Kalkınma Koordinasyon Daire Başkanı Funda Küleri de katıldı.

Toplantıda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Bölgesel Kalkınma İdarelerinin görev alanında bölgesel kalkınmaya yönelik sağlanan takviyeler ve geleceğe yönelik yapılması gerekenler ele alındı.

Oldukça verimli geçen toplantının ardından Erzurum ilinde DAP BKİ tarafından desteklenen projeler için saha gezisi yapıldı.

İlk olarak Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Özel Çocuk Üretme Projesi” kapsamında çalışanları özel çocuklardan oluşan “Mutlu Kafe” ziyaret edildi. Bakan Yardımcısı İnan, İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz tarafından bilgilendirildi. Ardından Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bir projesi olan ve yöresel yemeklerin hazırlanmasına yönelik olarak tasarlanan “Yüz Yılın Yüz Yemeği Mutfağı Projesi” kapsamında Erzurum Olgunlaşma Enstitüsü ziyareti gerçekleştirildi. İnan, kültürel mirasın geleceğe aktarılması için hazırlanan takı, tasarım, giyim ve dokuma atölyelerini inceledi. Buradaki çalışmalardan çok etkilenen İnan, “Türkiye Asrını” anarak, çalışanlara başarılar diledi. Kültür sektörü projelerinin ardından Bölge’nin potansiyel alanları olan tarım projelerine saha ziyareti gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda “Tarımsal Eğitim Projesi” kapsamında desteklenen Aziziye Belediyesi tarafından yürütülen Sıvat Üretim Merkezi, Atatürk Üniversitesi’nin “Çiftçi Eğitim Merkezi” ve uygulama alanları ve son olarak yürütülen “Tarımsal Mekanizasyonun Artırılması Projesi” gerçekleştirilmiştir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından ” kapsamında Bölgenin en büyük Tarım Makinaları Parkında incelemeler yapıldı. – ERZURUM

ugurludaghaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu