Ekonomi

Sensata Technologies’in hisse senedi fiyatı Elliott’un yönetim kurulu pozisyonunu alması ve icra kurulu başkanının istifasıyla arttı

Sensata Technologies (ST) hisseleri, şirketin ilk çeyrek için güçlü kazançlar açıklaması ve yatırım şirketi Elliott Investment ile sürpriz bir anlaşma yapmasının ardından Salı günü işlem başlangıcında %12 oranında arttı. Şirket ayrıca, İcra Kurulu Başkanı Jeff Cote’nin istifa edeceğini ve Elliott Investment’ın en önemli hissedar haline gelerek yönetim kurulunda yeni bir pozisyon elde edeceğini açıkladı.

Sensata, ilk çeyrekte analistlerin 0,85 dolarlık tahminini aşarak 0,89 dolarlık hisse başına kazanç bildirdi. Şirketin geliri 1,01 milyar dolara ulaşarak 986,51 milyon dolarlık tahmini aştı. Önümüzdeki ikinci çeyrek için Sensata, 0,92 dolarlık tahminle karşılaştırıldığında 0,89 ila 0,95 dolar arasında hisse başına kazanç öngörüyor ve beklenen 1,037 milyar dolara kıyasla 1,025 milyar ila 1,055 milyar dolar arasında gelir öngörüyor.

Cote, 30 Nisan 2024 tarihinde İcra Kurulu Başkanı, Başkan ve yönetim kurulu üyesi görevlerinden emekli olma niyetini yönetim kuruluna bildirmiştir. Martha Sullivan Geçici Başkan ve İcra Kurulu Başkanı olarak atanmıştır ve şirket yeni bir daimi İcra Kurulu Başkanı aramak üzere bir komite oluşturmuştur.

Elliott Investment ile yapılan görüşmelerin ardından Sensata, Phillip Eyler’i yönetim kuruluna atadı. Eyler, yeni İcra Kurulu Başkanı’nı arayan komiteye ve Aday Gösterme ve Yönetişim Komitesi’ne katılacak ve 1 Temmuz 2024’te yönetim kurulundaki görevine başlayacak.

Wall Street’teki finansal analistler bu gelişmelerle ilgili iyimserliklerini dile getirirken, bazıları Sensata’nın hisseleri için fiyat hedeflerini yükseltti.

“Sensata’nın son iki yılda yaşadığı dengesiz satış ve kazançlar ile hisselerin düşük performansı göz önüne alındığında, bu değişiklikler bizi şaşırtmadı. Yeni liderlik altında gelecek değişiklikleri görmek kayda değer olacaktır,” diyen Stifel analistleri fiyat hedefini 43 dolara yükseltirken Tut tavsiyesini korudu.

BofA Securities analistleri hisse için Nötr tavsiyesini korudu ve fiyat hedefini 44 dolara yükseltti. Elliott Investment ile ilgili haberlere olumlu yanıt verdiler. Analistler, “Liderlik değişimini, operasyonel performansı artırmak, hibrit ve elektrikli araç ürün gamından yararlanmak, kar marjlarını artırmak, sermaye dağıtımını iyileştirmek ve nihayetinde hissedarlar için toplam getiriyi yükseltmek için stratejik bir hamle olarak yorumluyoruz” dedi. “Sensata’nın güçlü sensör ürün yelpazesi göz önüne alındığında, bu hedeflere ulaşılabileceğine inanıyoruz. Bununla birlikte, bazı ürünlerin uzun geliştirme döngüsünün, önemli büyüme ve marj iyileştirmelerinin gerçekleştirilebileceği hızı sınırlayabileceğinin de farkındayız.”

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Elliott Investment ile ilgili haberlerin ışığında, Baird analistleri Sensata’yı ‘Bullish Fresh Pick’ olarak belirledi. “Elliott Investment Management ile yapılan son işbirliği anlaşmasının kısa vadede istikrarlı bir alım satım ivmesi yaratmasını beklediğimiz için ST’ye (yeni fiyat hedefi 47 $) Bullish Fresh Pick statüsü verdik (Bullish Fresh Pick tanımı 31 Temmuz’a kadar geçerlidir)” yorumunda bulundular.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

haber-caldiran.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu