Haber

Sezgin Tanrıkulu: Diyarbakır dayanışması Türkiye’ye örnek olmalı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, Maraş’taki depreme ilişkin basın toplantısı düzenledi. CHP Diyarbakır İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Tanrıkulu, depremin kentte ilk günden beri olduğunu belirterek, “Deprem halen devam ediyor. Diyarbakır’da 409 vatandaşımız hayatını kaybetti, binden fazla vatandaşımız yaralandı ve çok sayıda vatandaşımız yoğun bakımda mücadelesini sürdürüyor. Hasar tespit çalışmalarına göre birçok ev oturulamaz durumda.

‘ADALET VE BARIŞI İNŞA ETECEĞİZ’

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Tanrıkulu, depremin ardından Diyarbakır halkının ördüğü dayanışmaya dikkat çekerek, “Diyarbakır, Adıyaman, Maraş, Hatay, Malatya ve Elbistan başta olmak üzere vatandaşlarımız enkaz altında kalmaya devam ediyor. . Buradan AKP’ye sesleniyorum; Bunu siyasi olarak soracağız. Hesap verecekler, bu adaletsiz sisteme son vereceğiz. CHP olarak Türkiye’yi yeniden kuracağız. 2. yüzyılda yaşanabilir, adil ve barışçıl bir Türkiye inşa edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu