Yaşam

‘Şimdi Ne Yapacağım’ Dediğinizde İmdadınıza yetişecek Değerli İpuçları

Farklı fikir ve yöntemler öğrenmek hayatımızın her anında bize fayda sağlar. Günlük rutininiz, profesyonel iş hayatınız ve bağlarınız hakkında bazı faydalı bilgileri sizler için derledik. Buyrun…?

Kaynak:https://www.reddit.com/r/LifeProTips/…

1. Evinizde kötü bir koku varsa ve misafirleriniz gelecekse kurabiye yapın. Kurabiye kokusu dağıldığında misafirleriniz yavaş yavaş evinizin kokusuna alışacak ve bunu fark etmeyeceklerdir. Ayrı ayrı servis edebileceğiniz taze kurabiyeleriniz olacak.

2. Marketten alışveriş yaparken birim fiyatlara mutlaka bakın! Ambalaj aldatıcı olabilir. Eserler gerçekte olduğundan daha büyük görünebilir.

3. Ebeveyn olduğunuzda çocuklarınıza ne yapmamaları gerektiğini söylemeyin. Bir hata yaptıklarında onları nasıl düzelteceklerini öğretin.

4. Uzun bir araba yolculuğuna çıktığınızda, temiz bir tuvalet kullanmak için zincir bir otelde mola verin.

5. Bir e-posta oluştururken, eklerinizi ekleyene ve beyanınızı gözden geçirene kadar alıcı alanını boş bırakın.

6. Kurutma makinesindeki ıslak giysilerin ortasına kuru bir havlu atarsanız nemi emmeye yardımcı olur ve kuruma süresini kısaltır.

7. Bir sorun veya zorlukla karşılaştığınızda, temel nedene ulaşmak için kendinize beş kez “neden” diye sorun. Altta yatan sorunu anlamak, daha etkili çözümler bulmanıza ve tekrarlayan sorunları önlemenize yardımcı olacaktır.

8. Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız en yaygın 100 kelimeyi bulun ve onlarla başlayın. Bu kelimeler günlük konuşmanın yaklaşık yüzde 70’ini oluşturur ve sağlam bir temel oluşturmanızı sağlar.

9. Yeni bir hobiye başlarken, “iyi” ekipmanlara yatırım yapma dürtüsüne karşı koyun. Elinizdekilerle idare edin, sizi bir acemi gibi gösterse bile ödünç alın veya daha ucuz ekipman satın alın. Atladığınız her seviye için kendinizi güzel materyallerle ödüllendirin.

10. Seyahate hazırlanırken hiçbir şeyi unutmamak için bir liste yapın. Tatilden döndüğünüzde listeyi kontrol ederek toplanın.

11. İş arkadaşınızın size uyum sağlamasını istiyorsanız, gereksiz yere karmaşıklaştırmayın ve karmaşıklaştırmadan ona sorun.

12. Adınızı periyodik olarak Google’da arayın ve sonuçları inceleyin. Orada istemediğiniz şeyleri bulabilirsiniz.

13. Hayat sizi birçok yöne savurabilir. İnsanların istedikleri bir şeyi yapmasının yıllar sürdüğünü duymuşsunuzdur. Dikkatiniz dağılırsa üzülmeyin.

14. Alışveriş çantalarınız bagajınızda yuvarlanıyor ve içindekiler dökülüyorsa, çantayı bagaj kapağının altına sokun.

15. Her zaman kontratınızın tamamını okuyun ve bir kopyasını saklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu