Ekonomi

Uzmanlar Tesla’nın Austin Üretim Tesisi Turundan Elde Edilen Temel Bilgileri Tartışıyor

Pazartesi günü Evercore ISI, şirketin Austin üretim tesisini ziyaret ettikten ve Cybertruck ve Highland olarak adlandırılan güncellenmiş Model 3 dahil olmak üzere en yeni Tesla araçlarını test ettikten sonra Tesla (TSLA) için Nötr notunu ve 175 $ hedef fiyatını yeniden teyit etti. Analistler, Tesla’nın devam eden üretim inovasyonu, etkinliği ve genişleme anlatısı hakkında iyimser bir görüşle sonuçlandı. Mali tahminlerini 2024-2026 yılları için satış tahminlerindeki düşüşü yansıtacak şekilde revize ettiler, ancak 2026/2027’de “Model 2 “nin piyasaya sürülmesiyle bir toparlanma öngörüyorlar.

Evercore ISI, Tesla’nın Austin fabrikasında veya Cybertruck’ta görülen üretim büyüme modellerini takip edebilecek beklenen “Model 2” için üretimde mütevazı bir artışa işaret eden “Büyük EV Pazar Ayarlaması” olarak adlandırdıkları şeyi vurguladı. Analistler, Model 2’nin Austin ve ardından Meksika’daki ardışık üretim artışı nedeniyle daha ihtiyatlı bir yaklaşım benimseyerek 2026 için üretim tahminlerini 2027’ye güncelledi.

Fiyatlandırma ve tüketici talebiyle ilgili olarak, Tesla’nın ana stratejisi, üçüncü taraf kiralamada bir genişleme ve bir pazarlama ve eğitim kampanyasının geliştirilmesi ile aylık ödemeleri daha uygun hale getirmek gibi görünüyor. Firma, Tesla’nın kısa vadede fiyatlandırma ve kar marjlarını korumak yerine satış hacmini artırmaya odaklanıp odaklanmayacağının belirsiz olduğunu belirtti. Tesla’daki Yatırımcı İlişkileri departmanı, şirketin Enflasyon Azaltma Yasası ve yakıt maliyeti tasarruflarından elde edilecek potansiyel mali faydaları göz önünde bulundurarak Tesla’nın Model 3 ve Model Y’nin maliyet etkinliğini vurgulamak için pazarlama ve eğitim girişimlerinin ilk aşamalarında olduğunu belirtti.

Evercore ISI ayrıca Tesla’nın bir önceki yıl 40.000 $ olan araç başına üretim maliyetinin 36.000 $’a düştüğünü gözlemledi. Şirket, batarya teknolojisi, araç boyutları, özellikleri ve üretim verimliliğinden beklenen iyileştirmelerle gelecekte araç başına 20.000 dolarlık bir üretim maliyeti hedefliyor. Bu geliştirmelerin 48 voltluk bir elektrik sistemi, entegre batarya paketi, kablolu direksiyon sistemi ve gelişmiş üretim etkinliğini kapsaması bekleniyor.

Tesla’nın enerji iş birimi, özellikle Megapack ürünü, üretimde 15GWh’den 2026 yılına kadar tahmini 40GWh’ye güçlü bir artışa tanık oluyor. Analistler, bu sektördeki kar marjı iyileştirmelerinin fiyat düşüşlerinin hızını geride bıraktığını belirtti.

Son olarak, Cybertruck’ın test sürüşü çok etkileyici olarak nitelendirildi ve önemli performansıyla beklentileri aştı. Bununla birlikte firma, tanınmış kişilerin onaylarına rağmen Cybertruck’ın geleneksel kamyon alıcıları arasındaki yaygın çekiciliğinin ve pratikliğinin tartışma konusu olmaya devam ettiğini gözlemledi.

Bu makale AI yardımıyla oluşturulmuş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

haberborcka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu