Haber

YTU GamesUP GameX Fuarı’nda yerini aldı

YTU Yıldız Teknopark bünyesinde kurulan YTU GamesUP, GameX Uluslararası Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı’nda yerini aldı. Oyun geliştiricilerin ağırlandığı fuarda kendilerini tanıtma fırsatı bulduklarını söyleyen YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, “Burada çok önemli yeteneklerimiz var. Bu yetenekleri bünyemizde toplamak için bugün GamesX’te start verdik. Bu yeteneklerle birçok oyun firmasını bir araya getiriyor, yatırım fırsatları sunuyor ve iş ağına dahil ediyoruz.’Geleceğe oyna’ mottosuyla bugün ulusal bir fuardayız ve tüm girişimcilerimizi desteğimizi duyurmaya buraya davet ediyoruz. . söz konusu.

Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EEMEA) bölgesinin en büyük dijital oyun ve eğlence fuarlarından biri olan GameX, TÜYAP’taki oyun şubesine kapılarını açtı. YTU Yıldız Teknopark bünyesinde kurulan YTU GamesUP, yerli stüdyolarıyla fuarda yerini aldı. 2 Eylül’e kadar sürecek fuarda ‘Geleceğe Oynayın’ mottosuyla yer alan YTU GamesUP, girişimcileri fuara davet etti.

İNCİ: BU YETENEKLERİ ÜNİVERSİTEMİZE KAZANDIRMAK İÇİN BUGÜN GAMESX’TE BAŞLADIK

YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci, ‘Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Yıldız Teknopark’ta YTU GamesUP adında bir oyun girişimimiz var. Bu bağlamda çok ciddi oyun firmalarına ev sahipliği yapıyoruz. 200’e yakın ‘In The Studio’yu barındırdığımız büyük bir ekosistemden bahsediyoruz. Adı YTU GamesUP’tır. YTU GamesUP ulusal ve uluslararası arenada birçok etkinlikte kendini göstermeye başladı. Uluslararası etkinlikleriyle tanınan Gamescom’a Türkiye’yi temsilen katıldık. Bugün yerel stüdyolarımızla GamesX Fuarı’ndayız. Bu fuarda Türkiye’deki çok önemli oyun geliştiricilerini ağırlıyoruz ve çok önemli yeteneklere sahibiz. Bu yetenekleri üniversitemiz için toplamak amacıyla bugün GamesX’te başladık.

‘YAKLAŞIK 10 YILDIR OYUN ALANINDA ÇALIŞIYORUZ’

İnci sözlerine devam ederek, ‘Bugünün mottosu ‘Geleceğe Oynamak mı?’ dedi. Çünkü bugün yaptığımız yatırımların gelecekte karşılığını alacağını gördük. Yaklaşık 10 yıldır oyun alanında faaliyet gösteriyoruz. Birçok oyun firmasını bu yeteneklerle buluşturuyor, yatırım fırsatları sunuyor ve iş ağına dahil ediyoruz. Yurt dışındaki yatırımcıların yanı sıra oradaki tedarikçiler ve yayıncılarla da bir oyun şirketinin ihtiyacı ne varsa tamamlamaya çalışıyoruz. Bu takviyeleri duyurmak için tüm girişimcilerimizi ‘Geleceğe Oynayın’ sloganıyla ulusal bir fuara davet ediyoruz. YTU GamesUP’a katılırsanız bahsettiğim tüm bu girişimlerden yararlanabilirsiniz. dedi.

‘OYUN BİRÇOK DALIN ORTAK BİR KÜMESİNDE’

Oyun ekosisteminde milyar dolarlık bir pazar payının bulunduğunu belirten İnci, ‘Bugün yapılan tüm konvansiyonel ve dijital yayınları bir kenara bırakırsak oyunun birçok noktada ortak bir küme içerisinde olduğunu görüyoruz. Oyun branşı sadece oyun firmalarının değil, sağlık branşı, savunma sanayi ve uzay çalışmaları da dahil olmak üzere birçok branşın ortak kümesinde yer almaktadır. Türkiye’nin güçlü oyuncularını bu büyük ekosistemde bir araya getirmek büyük bir yetenek. Bunu başardık. ‘Geleceğe Oynayın’ derken aslında bunu kastediyoruz. Milyar dolarlık bu ekosistem, evrimini her geçen gün bir üst seviyeye taşımaya devam ediyor. Bu fırsatı değerlendirmek için bugün bize katılırsanız, yarın uluslararası bir arenada boy gösterme şansınız çok yüksek olacak. Çünkü bu ekosistem maddi açıdan insanlara önemli bir katkı sağlıyor. Aynı zamanda manevi tatminle ortaya koyduğunuz entelektüel birikiminize bağlı olarak maliyetlerinizi yansıtma, algınızı yönetme ve Türkiye şartlarına ilişkin çok önemli varlıkları küresele açma fırsatını size sunuyor. Türkiye’de oyun ekosistemine uçtan uca destek veren çok az kurum var. Bu gerçekten çok büyük bir fırsat, bence bu fırsat tüm girişimcilerimizin elinin altındadır ve çok yakındır? ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK: ANA HEDEFİMİZ DÜNYA ŞİRKETLERİYLE REKABET EDEBİLECEK OYUNLAR ÜRETMEK

Funverse Games CEO’su Tolga Öztürk, GameX Fuarı’nın Türkiye için çok önemli olduğunu belirterek, “Game Factory’nin Yıldız Teknik Üniversitesi ile düzenlediği, kullanıcı ve oyuncuların buluştuğu seminerleri görüyoruz. Bu fuarı çok değerli görüyor ve değer katıyoruz. Her sene katılıyorum.Yaklaşık 13 yıldır oyun oynuyorum.Bu branşın ülkeyi kalkındıracak en değerli branşlardan biri olma yolunda ilerlediğini düşünüyorum.İnsan kaynağı anlamında elimizden gelen desteği verdik. Gençlerimizin bu alana yönelmesini istiyoruz, gelecekte de yönlendirmeye devam edeceğiz, ülkemiz için değerli olduğuna inandığımız katma değerli bir branş olduğundan elimizden geleni sonuna kadar yapıyoruz, eserler üretmeye çalışıyoruz. Elimizden geldiğince dünyadaki büyük oyun firmalarının klasmanında yer alıyoruz.Oyun mekanikleri ile farklılaşmaya çalışıyoruz.Asıl amacımız bu topraklardan global firmalarla rekabet edebilecek oyunlar üretmek.Tüm oyun severleri yerli oyunları desteklemeye davet ediyoruz. bizim ülkemizde.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu