Haber

AK Partili Kurtulmuş, HÜDAPAR iddialarına canlı yayında yanıt verdi: İnşallah Cumhur İttifakı’na katılır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Habertürk canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Numan Kurtulmuş, HüdaparCumhur İttifakı’nın katılması yönündeki tartışmalara ilişkin dikkat çekici konuşmalar yaptı.

“YENİ SİSTEM 50+1 GEREKİYOR”

Cumhur İttifakı’nın genişlemesinin Türkiye’nin lehine olduğunu belirten Kurtulmuş, “Sayın Bahçeli de Sayın Cumhurbaşkanımızı ziyaret ediyor, Cumhurbaşkanımız da iade-i ziyaret yapıyor. Görüşmede olağan olarak seçim de konuşuluyor. olumlu, müzakere trafiği iki tarafın ortasındaki konuları yakınlaştırdı, her iki lider de birbirini kibarca dinledi ve görüşlerini paylaştı.Yeni sistem 50+1 gerektiriyor.İttifak denildiği gibi.Birbirlerine katılmıyorlar. En büyük avantajımız temel yaklaşımlarımızın ne olduğu konusunda ortak bir zeminde, Ortak bir mutabakatla yürüyoruz.AK Parti ve MHP normalde iki farklı partidir.

“İnşallah HÜDAPAR İTTİFAK’A KATILACAK”

Bu ittifakın gelişmesinin Türkiye’nin lehine olduğuna inanıyoruz. İnşallah diğer partilerden HÜDA PAR da bu ittifaka katılır. Cumhur İttifakı olarak yürüyüşümüze bu yönde devam edeceğiz. Kıbrıs’ta kapalı olan Maraş’ın açılması, Türkiye’nin Karabağ’ın Ermeni işgalinden kurtuluşuna verdiği destek ittifakımızın ortak paydasıdır. Bu politikaları destekleyecek siyasi partiler elbette önemlidir. Bunlar Türkiye’nin milli sorunlarıdır. Yüzyıl Türkiye TOGG’un açılması sadece bir partinin değil, ortak hedefimizdir.

ERDOĞAN-BAHÇELİ ZİRVESİNDEN SONRA

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Ankara’daki evinde ziyaret etti. Görüşmenin ardından Ankara kulislerinde bomba iddiası ortaya atıldı. Cumhur İttifakı’na 2 partinin daha katılacağı iddia edilirken, bu partilerin HÜDAPAR ve Yeniden Refah Partisi olacağı belirtildi.

“YERLİ VE MİLLİ ANLAYIŞLA SİYASET YAPAN HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

Ayrıca Bahçeli ile görüşmesine bir gün kala TRT’nin canlı yayınına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerli ve milli anlayışla siyaset yapan herkese kapımız açıktır. AK Parti, MHP ve BBP olarak kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.” Cumhur İttifakı çatısı altında.” dedi.

kayapinar-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu