Haber

Çin-Moğolistan Sınır Limanı Kargo Hacminde Büyük Artış

HOHHOT, 3 Şubat (Xinhua) — Çin – Moğolistan’ın sonundaki en büyük kara limanı olan Erenhot’ta ithalat ve ihracat kargo hacimleri Ocak ayında önemli ölçüde arttı.

China Railway Hohhot Group’tan Cuma günü yapılan açıklamaya göre liman, Ocak ayında yıllık %90’dan fazla artışla 1,42 milyon tondan fazla ithalat ve ihracat kargosu işledi. Aylık bazda ithal kargolar 1.18 milyon tonu, ihraç kargolar ise 238.600 tonu aştı.

Geçen yılın Ocak ayındaki salgın nedeniyle limanda nispeten düşük hacimli kargolar işlendi. Çin Demiryolları Hohhot Kümesi, gümrükleme, tren kontrolü ve yeniden yükleme operasyonları gibi takviye hizmetlerini düzene sokmak için bu yıl bir dizi önlem aldı.

Çin’in kuzeyindeki İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde bulunan liman, şu anda 64 Çin-Avrupa yük treni güzergahına hizmet veriyor ve 10’dan fazla ülkede 60’tan fazla denizaşırı varış noktasını birbirine bağlıyor.

haber-karesi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu