Haber

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremlerde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.

Belediye Meclisi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen oturumda Büyükşehir Belediyesi Meclisi Birinci Başkan Yardımcısı Fatih Ünal, Meclis’teki tüm üyeleri ve tüm ziyaretçileri depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşuna davet etti.

Mecliste söz alan partilerin küme milletvekilleri, depremde hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek, birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Başkan Yardımcısı Ünal, deprem bölgelerine gerekli yardımın yapılması için tüm partilerin mecliste karar alması ve lojistik ve ekipman bahisleri konusunda Büyükşehir Belediye Başkanı’na yetki verilmesini içeren önergeyi oyladı.

Teklif oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisi’nde merhum MHP Milletvekili Erdoğan Yıldırım’ın boşalan ihtisas komisyonu üyeliğine GÜZEL Parti Kızılcahamam Meclis Üyesi Zekai Aydın’ın seçildiği bildirildi.

Deprem bölgesindeki hayvanlara yardım

Çankaya Bağımsız Meclis Üyesi Şehnaz Sibel Aygün’ün, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin depremden etkilenen belediyeler ve buradaki hayvanlara barınaklara gerekli yardımı yapmasını içeren önerisi oya sunuldu.

Aygün’ün önergesi oybirliğiyle kabul edildi.

Meclis Birinci Başkan Yardımcısı Ünal, yarın saat 17.00’de görüşmek üzere toplantıyı kapattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu