Yaşam

Aşık Veysel için Ender Balkır seslendirdi

İZMİR (İGFA) – Karabağlar Belediyesi’nin UNESCO 2023 Aşık Veysel Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlediği Seçkin Balkır konseri, Uzundere Mesire Alanı’ndaki Murat Çobanoğlu Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Geceye katılan Karabağlar halkı, Aşık Veysel’in ve Mahsuni, Nesimi gibi nice şairin ezgilerine kimi zaman coşkuyla kimi zaman hüzünle eşlik etti.

Konseri Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, eşi Fügen Selvitopu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, meclis üyeleri ve muhtarların da aralarında bulunduğu çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi. Etkinlik öncesi kısa bir konuşma yapan Lider Selvitopu, “Aşık Veysel, türkülerle hep yaşamın, doğanın, çevrenin ve tüm canlıların güzelliklerini bizlere anlatmıştır. Onun şarkılarını dinleyerek büyüdük. Biz harika bir ozanız. O türküleriyle kalbimizde yaşamaya devam ediyor.”

UNESCO’nun 2023’ü Aşık Veysel Yılı ilan etmesinin öneminin altını çizen Lider Selvitopu, “Artık tüm dünya onun değerini biliyor. Bu değerlere sahip çıkmaya devam edeceğiz. Aşık Veysel’in ve tüm şairlerimizin önünde saygı, sevgi ve minnetle eğiliyoruz.”

Daha sonra sahneye çıkan Seçkin Balkır’ın yanı sıra Aşık Veysel’in “Beni hor görme”, “Sadık yarim kara toprak”, “Uzun ve dar bir yoldayım” gibi ünlü türküleri yer alıyor. “Canım Ağrıyor”, “Topal Leylamı Gördüm” gibi eserlerin yanı sıra katılımcılarla birlikte seslendirdi.

Gecenin sonunda Lider Selvitopu, Sanatçı Balkır’a doğa dostu sertifikası vererek teşekkür etti.

karpuzluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu