Haber

Bahçeli: Rabia Kadir’in Türkiye’ye gelmesi benim dileğim ve temennim

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, aktivist Rabia Kadir’in Türkiye’ye gelmesinin önündeki sorunların kaldırılması gerektiğini belirterek Rabia Kadir’i Türkiye’ye davet etti.

Bahçeli, Twitter’dan yaptığı açıklamada, Salı günü Meclis Grup Toplantısı’nda Doğu Türkistan’a dikkat çekti.

Bahçeli yaptığı açıklamada, “İnsan hak ve özgürlükleri o kadar evrenseldir ki hiçbir ideolojik kalıba ve kısıtlamaya sığmaz, o kadar küreseldir ki hiçbir konum ve merkezi perspektife hapsedilemez, o kadar ilkeli ve esaslıdır ki, hiçbir ideolojik kalıba ve kısıtlamaya sığmaz. hiçbir siyasi ve stratejik hesap için kullanılamaz.İnsan yaratılmışların en şereflisidir.Her türlü kötü muamele,işkence,eziyet ve zulüm insan onurunu incitir ve yok eder.Milliyetçi Hareket Partisinin Türkiye ile hem tarihi, hem kültürel hem de manevi bağları vardır. Dünyanın çeşitli coğrafyalarında yaşam ve var olma mücadelesi veren Türkler, soydaşlar ve akrabalar ki bu tartışılmaz.Türklerin davasının söyleminde ve temsilinde gösterilen samimiyet ve dirayet, ortak vicdanda son derece saklıdır.”

MHP lideri, “Doğu Türkistan’da baskı ve dayatmalara maruz kalan, inanç ve insan hakları ihlallerine mahkûm edilen kardeşlerimizi hiçbir zaman unutmadık. Kaderimiz birdir. Doğrusu Doğu Türkistan mazlum ve mağdur gök yüzüdür” dedi. Müslüman Türk milletinin bayrağı.”

‘RABİA KADİR’İ MİSAFİR ETMEYE HAZIRIZ’

Bahçeli, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu hafta Meclis’te yaptığım konuşmada, Filistin Devlet Başkanı’nın Çin Halk Cumhuriyeti ziyareti sırasında yaptığı hastalıklı açıklamaları eleştirerek adaletten ve hakkaniyetten yana tavır aldım. Rabia Kadir Hanım’ın bana yazdığı mektubu okuyunca daha da sevindim.

Uygur davasının yılmaz savunucusu Rabia Kadir şu anda ABD’de yaşıyor ve 80 yaşına ulaşmış durumda. Nedense uzun süredir Türkiye’ye giremiyor. Geldiğimiz bu adımda Rabia Kadir Hanım’ın Türkiye ziyaretinin önündeki sıkıntıların ortadan kalkması ve milletiyle birlikte hasretini gidermesi en içten dileğim ve temennimdir. Milliyetçi Hareket Partisi, Rabia Kadir’i konuk etmeye hazır.” (HABER MERKEZİ)

haberniksar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu