Ekonomi

Başkan Altay, İhracatta Elde Edilen Başarıdan Dolayı Konyalı Sanayicileri Tebrik Etti

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye ihracatından yüzde 1,58 pay alan Konya’nın en fazla ihracat yapan 10’uncu il olmasında emeği geçen tüm Konyalı sanayici, iş insanı ve çalışanlarını tebrik etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın ihracattaki başarısı nedeniyle sanayicileri, iş insanlarını ve çalışanları tebrik etti.

Başkan Altay, geçmişte tarım kenti olarak anılan Konya’nın son yıllarda kaydettiği büyük atılımla artık sanayi kenti haline geldiğine de dikkat çekerek, bunda Konyalı sanayici ve üreticinin değerli payı olduğunu söyledi. atılım.

Başkan Altay, 2023 yılının ikinci yarısında da Konya’nın ihracat artışının hızla devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), ağustos ayı ihracat verilerini açıkladı. Konya’nın ağustos ayında ihracatı yüzde 1,80 artarak 293 milyon 69 bin 485 dolara ulaştı. Konyamız, Türkiye ihracatından yüzde 1,58 pay alarak en çok ihracat yapan 10’uncu şehir oldu. 2023 yılının ilk 8 ayında ihracatımız yüzde 2,13 artarak 2 milyar 180 milyon dolara ulaştı. Kentimizin son 12 ayda ihracat rakamı 3 milyar 307 milyon dolar oldu. Temmuz ayındaki yüzde 37,29’luk artışın ardından ihracat artışımız 2023 yılının ikinci yarısında ağustos ayındaki artışla devam ediyor. Umarım Konya Türk Yüzyılında ülkemizin yükselen yıldızı olmaya devam edecektir. “Bu artışta payı olan tüm Konyalı sanayicilerimizi, iş insanlarımızı ve çalışanlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu