Haber

Diyarbakır Bağlar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndan 750 aileye sıcak yemek yardımı

Diyarbakır Bağlar Kaymakamlığı Sosyal Yardım Vakfı’nın açtığı aşevinde her gün 750 engelli veya yaşlı ihtiyaç sahibi aileye sıcak yemek hazırlanıp dağıtılıyor.

Bağlar Kaymakamlığına bağlı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Diyarbakır’da bir ilke imza atarak 750 engelli ve yaşlı ihtiyaç sahibi aileye günde bir sıcak yemek hazırlayarak dağıttı. Bağlar Kaymakamı İsmail Pendik, pişirecek kimsesi olmayan vatandaşların kapılarına kadar getirdiği yemeklerin birinci kalite ürünlerle yapıldığını ve 7 araçla dağıtıldığını belirterek, sosyal devlet olmanın gereği olarak bu hizmeti verdiklerini belirtti.

750 aileye günde bir öğün yemek verdiklerini belirten Pendik, “Bildiğiniz gibi Bağlar ilçemiz, sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı olan Diyarbakırlıların yaşadığı bir ilçe. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve Sayın Bakanımızın desteğiyle. Aile ve Sosyal Hizmetler olarak Bağlar’da vefa projesini başlattık. Ekiplerimiz yaşlı veya engellilerden oluşuyor. “Bugün Aşevi projesiyle bu hizmeti bir üst seviyeye taşıyoruz. Her gün kendisine yemek yapacak kimsesi olmayan 750 yaşlı ve engelli vatandaşımızın kapısına sıcak yemek ulaştıracağız. Sosyal devlet olmanın gereği olarak bu hizmeti veriyoruz” dedi.

Öte yandan Pendik, aşevinin olası bir afet durumunda yaklaşık 10 bin kişiye hizmet verebilecek kapasitede olduğunu belirterek, “İlçemizde bu hizmete büyük bir ihtiyaç vardı. Faaliyete geçen aşevi, bir büyük ihtiyacı dolduracak” dedi. Bu açığın kapatılması açısından büyük bir eksiklik var. Ayrıca beklenen bir felakette aşevimiz 10 bin kişiye yemek servisi yapacak.” “Bu bakımdan Bağlar ilçesi olarak afet ve akıl almaz olaylar karşısında kabiliyetlerimizi güçlendiriyoruz” dedi.

Baş Aşçı Mehmet Emin Tanrıverdi, ürünlerin Tarım Kooperatifinden geldiğini ve birinci kalitede olduğunu söyledi. Tanrıverdi, “Kafeteryada 8 işçi ile çalışıyoruz. Özellikle hijyene çok önem veriyoruz. Günde 3 çeşit yemek pişiriyoruz. Ana yemeklerin yanı sıra sulu ve tatlı çeşitleri de hazırlıyoruz. Günde 750 kişiye yemek servisi yapıyoruz. Evde yaptığımızın aynısını burada da pişiriyoruz. “Gıda malzemelerimiz Tarım Kooperatifinden geliyor ve birinci kalite. Günde bir öğün yemek üretiyoruz. Toplam 7 araçla mahallelerdeki vatandaşlarımıza gıda dağıtımı yapıyoruz” dedi.

Bağlar ilçesindeki Sosyal Yardımlaşma Vakfı’ndaki aşevinin açılışına Kaymakam İsmail Pendik, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fırat Batmaz, kamu kurum amirleri ve muhtarlar katıldı. – DİYARBAKIR

haber-dumlupinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu