Haber

Gazze Sağlık Bakanlığı: 9 bin 257 kişi hayatını kaybetti

Radikal İslamcı Hamas’ın kontrolündeki Gazze Şeridi’nde ölü sayısı 7 Ekim’den bu yana 9 bin 257’ye yükseldi. Gazze Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, İsrail’de ölenlerin 3 bin 826’sının öldüğü belirtildi. Saldırıya uğrayanların 2 bin 405’i çocuk, 2 bin 405’i ise kadındı. Bakanlığın verilerine göre saldırılar sonucunda 23 bin 516 kişi yaralandı, 2 binden fazla kişi ise kayboldu.

“Gazze’de her gün 420 çocuk ölüyor veya yaralanıyor”

Bu videoyu görüntülemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin ve HTML5 videosunu destekleyen bir web tarayıcısına geçmeyi düşünün

Durum “yürek burkan”

Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) Direktörü Philippe Lazzarini, Gazze Şeridi’nde artan ölü sayısı karşısında artık ikincil hasardan bahsetmenin mümkün olmadığını belirtti. Lazzarini Perşembe günü Gazze’deki durumla ilgili olarak “Gazze Şeridi’nden yeni döndüm. Yürek parçalayıcıydı. İnsanlar ateşkes talep ediyor. Bu trajedinin sona ermesini istiyorlar. İnsani çalışmalarımdaki en üzücü günlerden biriydi.” dedi. Lazzarini, yakıt sıkıntısı, devam eden bombardıman, altyapının zarar görmesi ve iletişim ağlarındaki kesintiler nedeniyle insani yardımın çok zor olduğunu belirtti. Gazze Şeridi’nde yaklaşık 625 bin öğrencinin eğitime erişemediğini kaydeden Lazzerini, eğitim tesislerinin yüzde 40’ından fazlasının zarar gördüğünü sözlerine ekledi.

dpa/JD, TY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu