Haber

Gerisayım başladı! Seçim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, Sandık Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Uzun zamandır beklenen Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri tamamlandı. Sabah 8’de başlayan oylama, saat 17:00’de yapılan prestij ile sona erdi. Sandıklar kapandıktan sonra oylar sayılmaya başlayacak. Peki seçim sonucu ne zaman açıklanacak? Oy sayımı saat kaçta başlayacak? Detaylar burada.

Bugün milyonlarca seçmen sandık başındaydı.

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için oy verme işlemleri sabah 8’de başladı. Seçmenler saat 17.00’ye kadar Cumhurbaşkanı ve milletvekili adayları için tercihlerini yaptı.

Seçimde seçmen sayısı

YSK’nın açıkladığı verilere göre Türkiye ve yurt dışında toplam seçmen sayısı 64 milyon 113 bin 941 oldu. Yabancı seçmen sayısı 3.416.098 (%5,3), yerli seçmen sayısı ise 60.697.844 oldu.

Seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

17’de sona eren oy verme işlemlerinin ardından sandıklar açılacak ve sayım işlemleri başlayacak. Saat 18:00’e kadar seçim sonuçlarına ilişkin tahmin ve yorum yapmak yasak olacak.

Seçim sonuç yasakları ne zaman sona erecek?

Saat 21:00’den sonra tüm yayınlar ücretsiz olacak, YSK’nın kararına göre bu sefer ertelenebilecek. YSK Lideri Yener geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “İnşallah belirsiz sonuçları önceki seçimlerde olduğu gibi aynı gün açıklayacağız” ifadesini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu