Ekonomi

ICBC siber güvenlik sorunu Hazine ticaretini sekteye uğrattı

Industrial & Commercial Bank of China Ltd. (ICBC), süreçleri temizleme yeteneğini etkileyen ve Hazine ticaretinde kesintiye neden olan bir siber güvenlik sorunuyla boğuşuyor. Bir komite üyesinden gelen bir e-postanın ICBC’nin Depository Trust and Clearing Corporation ile ilişki kurmakta başarısız olduğunu ortaya çıkarmasıyla sorun daha da arttı. Bu, müşteriler için daha fazla değişim sorununa ve gecikmelere yol açtı.

ICBC, siber güvenlik sorunu nedeniyle aracılık müşterilerine ve piyasa yapıcılarına süreçleri yeniden yönlendirmeleri talimatını verdi. Kesintinin Hazine piyasasındaki likiditeyi etkilediği bildirildi ancak tam etkisi belirsizliğini koruyor.

ABD Hazine Bakanlığı da durumdan haberdar olduklarını doğruladı. ICBC’de devam eden sorunla ilgili olarak finans sektörünün önemli katılımcıları ve federal düzenleyicilerle düzenli temas halinde olduklarını belirttiler.

InvestingPro İçgörüleri

ICBC mevcut siber güvenlik zorluklarının üstesinden gelmeye çalışırken InvestingPro’nun bazı değerli görüşlerine dikkat çekmekte yarar var. Son zamanlardaki sorunlara rağmen ICBC’nin temettü ödemelerini sürdürme ve artırma konusunda güçlü bir geçmişi var ve bunu 17 yıl üst üste yapıyor. InvestingPro verilerine göre bu, şirketin devam eden kesintilere rağmen bankanın temettü ödemeye devam etmesini sağlayacak sağlam kârının kanıtıdır.

InvestingPro ayrıca ICBC’nin Bankalar segmentinde önemli bir oyuncu olduğunu ve düşük fayda katsayısıyla çalıştığını vurguluyor. Bu durum değer arayan yatırımcılar için bir fırsat sunabilir. Ayrıca şirketin bu yıl da kârlı kalması bekleniyor; bu, mevcut zorluklara rağmen olumlu bir işaret.

Daha ayrıntılı bilgi ve ipuçları için şu anda ICBC hakkında dokuzdan fazla ek ipucu sunan InvestingPro platformunu keşfetmeyi düşünün.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

maden-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu