Ekonomi

Celsius Network, yeniden yapılandırma planı için ABD iflas mahkemesinden onay aldı

Kripto kredi kuruluşu Celsius Network, kripto para birimlerinin müşterilere iade edilmesini ve Celsius alacaklıları için yeni bir şirket kurulmasını öngören yeniden yapılandırma planı için ABD iflas mahkemesinden onay aldı.

Manhattan’daki ABD İflas Hakimi Martin Glenn yeniden yapılanmayı imzaladı.

Yeni kurulan şirket, Arrington Capital’in de dahil olduğu bir konsorsiyum olan Fahrenheit LLC tarafından yönetilecek ve yeni bitcoin madenciliği yapmaya ve blockchain süreçlerini doğrulayarak “hisse” fiyatları kazanmaya odaklanacak.

Celsius, para çekme işlemlerini önlemek için müşteri hesaplarının dondurulmasından bir ay sonra, Temmuz 2022’de Bölüm 11 uyarınca iflas koruması başvurusunda bulundu.

Arrington yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün, Celsius’un alacaklıları için çok uzun ve çok pahalı olan yolculuğun doruk noktasına işaret ediyor. Alacaklılarımız için işleri yoluna koyacak ileri planımızı uygulamaya koymak konusunda istekliyiz.”söz konusu.

Mahkeme belgelerine göre Fahrenheit, yeniden düzenlenen Celsius’un azınlık hissesini 50 milyon dolara satın alacak ve yeni şirketin hisselerini satın alacak. NasdaqCelsius, halka arz ederek müşterilerinin iflas tazminatının bir kısmı olarak alacakları hisseleri satmalarına olanak tanıyacak.

Forex Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehirler Arası Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu